No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátora R. Soboty nepustili na konferenciu. Predseda vlády ho označil za výtržníka čo robí kopec kriku

jozef-simkoRimavskosobotského primátora Jozefa Šimka nepustili na vládnu konferenciu týkajúcu sa podpory najmenej rozvinutých okresov. V sobotu, 20. februára, neprešiel cez ochranku pri rokovacej sále okresného úradu v Banskej Bystrici. Tá to zdôvodnila tým, že primátor, ako aj viceprimátor a prednosta mestského úradu nemajú pozvánku, neskôr údajne primátorovi ponúkli miesto medzi novinármi. Podľa primátora Jozefa Šimka išiel na pracovné stretnutie bez pozvánky a predpokladal, že k chybe došlo na pošte alebo nedopatrením pretože primátorka Tornale pozvánku dostala. „Neviem si vysvetliť ako si môže Vláda SR dovoliť, takto sa správať s predstaviteľmi mesta Rimavská Sobota, ktorí boli právoplatne zvolení občanmi nášho mesta a tým sa otočiť chrbtom proti 23 tisíc občanov žijúcich v Rimavskej Sobote,“ reagoval primátor vo svojom profile na sociálnej sieti. Zároveň sa domnieva, že ho takto trestajú len za to, že v niektorých prípadoch kritizuje jednotlivých ministrov či osobu premiéra. „Alebo snáď preto, že nie sme predstavitelia politickej strany SMER SD,“ konštatuje Šimko, podľa ktorého je to celé smutné, ako uvádza, ide o aroganciu politickej moci.

Premiér vlády Robert Fico v sobotu na tlačovej konferencii uviedol, že pozvánku nezostavoval a o celej situácii počul len pred krátkou chvíľkou. „Pán primátor z Rimavskej Soboty hovoril o incidente lebo on má rád incidenty. To je taký výtržník, veľmi blízko pri Kotlebovi,“ vyjadril sa Fico, podľa ktorého primátor je známy výtržník v tom slova zmysle, že za každú cenu chce niekam prísť a urobiť kopu kriku. Zároveň dodal, že organizátori pravdepodobne zvážili, že človek, ktorý financuje pána Kotlebu, jednoducho nebude pozvaný na takéto stretnutie. „Rešpektujem prácu organizátorov,“ povedal Fico. Štruktúra pracovného stretnutia bola podľa neho veľmi jasná. „Pozvali sme všetkých starostov a primátorov. Ak si niekto myslí, že sme tu robili nejaké stranícke podujatie, je na veľkom omyle pretože iba 20, možno 25 percent boli ľudia s príslušnosťou k Smeru-SD, všetci ostatní boli starostovia a primátori, ľudia z úplne iných politických strán,“ uviedol predseda vlády.

Úrad vlády neskôr po celoslovenskej konferencii doplnil Ficovo vyjadrenie, okres Rimavská Sobota zastupovalo na konferencii šestnásť reprezentantov okresu, starostovia, zamestnávatelia a prednosta okresného úradu (predstavitelia Hnúšťe, Tisovca, Jesenského, o.z. Naša Sobota, MAS Malohont, podnikatelia, Obvodný úrad, Úrad práce, Euroregión Slaná-Rimava, Regionálna rozvojová agentúra Rim. Sobota - pozn. red.). Napriek tomuto incidentu tlačový odbor úradu vlády sľubuje, že vláda Rimavskú Sobotu pri napĺňaní akčného plánu neobíde.

Predsedu Banskobystrického kraja (BBSK) Mariana Kotlebu sa Šimko ako poslanec BBSK párkrát zastal v regionálnom zastupiteľstve. Ako primátor Šimko pre médiá priznal, financoval nedávne vydanie občasníka Náš kraj vydávaný BBSK. Na titulnej strane bolo Šimkove meno uvedené v súvislosti s funkciou poslanca BBSK ako aj primátora Rimavskej Soboty. Primátor sa pred viac ako pol rokom objavil aj na spoločnom videu s predsedom BBSK a vyjadroval sa k téme migrantov. Podobne ako premiér Fico odmietli kvóty na prideľovanie migrantov. Ďalšie financie mal primátor prisľúbiť na bager, ktorý chce Kotleba využívať v rómskych osadách.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross