No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Program na Deň detí pripravujú v Rim. Sobote, Poltári, Hnúšti, Lučenci, Revúcej a aj v Jelšave a Fiľakove

Foto archívna.

Už vo štvrtok (1. júna) budú svoj veľký deň oslavovať všetky deti. Pozrite si zoznam podujatí, ktoré pri tejto príležitosti pripravili mestá v našom regióne a kde sa najmenší rozhodne nudiť nebudú.

Knižnica Mateja Hrebendu spolu s Hvezdárňou v Rimavskej Sobote si pre najmenších pripravili 1. júna program od 9:00 až do 17:00. V prípade pekného počasia si budú môcť deti pozrieť aj nafukovaciu 3D zemeguľu a užiť si sprievodný celodenný program ako tvorivé dielne, hlavolamy, prednášky, súťaže či zábavné fotenie.

Zdroj: FB Knižnica Mateja Hrebedu

V takzvanom "zábavnom štvorci" v Poltári štartuje na Deň detí program už od 8:00, kedy podujatie otvorí kúzelník Wolf. Najmenší si môžu pozrieť aj ukážky práce hasičov, policajtov, kynológa a červeného kríža.

Zdroj: Mesto Poltár

Článok pokračuje pod reklamou


Mesto Rimavská Sobota, CVČ Relax a Cyklistický klub v Rimavskej Sobote pozývajú všetky deti a ich rodičov na podujatie do mestskej záhrady, kde vás v sobotu (3. júna) od 10:00 čaká skutočne bohatý program. Okrem cyklistických pretekov si môžete užiť aj kultúrny a zábavný program. Svoju činnosť predstavia tanečné a športové útvary, čaká vás maľovanie na tvár, ukážky z činnosti polície aj práce psovoda. S pracovníkmi hvezdárne môžete pozorovať zaujímavé útvary na oblohe. Moderné tance si môžete zatancovať s tanečníkmi zo základnej umeleckej školy a svoje horolezecké schopnosti si môžete vyskúšať so skautmi.

Harmonogram podujatia:

Program:

  • 8:00 – 10:00 – Registrácia pretekárov
  • 10:00 – 13:30 – Preteky podľa vekových kategórií

Časy štartov podľa kategórií:

  • 10:00 – BABY 2020 a mladší CH/D
  • 10:15 – MIKRO 2019-2016 CH/D
  • 10:30 – MILI 2015 – 2014 CH/D
  • 10:45 – MINI 2013 – 2012CH/D
  • 11:00 – Mladší žiaci 2011– 2010 CH/D
  • 11 :30– Starší žiaci 2009-2008
  • 12:00 – Štart rodičov
  • 13:30 – Vyhodnotenie

Prihlášky môžete posielať na emailovú adresu: [email protected].

Zdroj: Mesto Rimavská Sobota

Počas Dní mesta Hnúšťa sa v sobotu (3. júna) bude konať aj obľúbená akcia pre deti – Hnúšťankovo. Od 10:00 do 14:00 si s najmenšími v Záhrade Máriássiovcov môžete vychutnať súťaže pre deti, atrakcie a workshopy.

Zdroj: Mesto Hnúšťa

Článok pokračuje pod reklamou


Mesto Lučenec a CVČ Lučenec vás v nedeľu (4. júna) pozývajú do mestského parku, kde bude pre deti a celé rodiny od 9:30 pripravený pestrý program. Čaká na vás Klauniáda, obľúbená Šaška Baška, športové hry, penová šou, skákacie hrady, maľovanie na tvár, vozenie na koníkoch, tvorivé dielne, balónové zvieratká či rôzni maskoti.

Zdroj: Mesto Lučenec

V nedeľu (4. júna) je celodenný program pre deti pripravený aj v Revúcej. Na ihrisku ZŠ Hviezdoslavova vás čakajú automodelári, jazda na koňoch, nafukovacie hrady, šmýkačky, autíčka, kolotoče, tvorivé dielne aj ukážky hasičskej techniky. Vstupné na podujatie je 3 eurá.

Zdroj: Mesto Revúca

Ani v Jelšave na najmenších nezabudli. Pripravili si pre nich program na najbližší piatok (2. júna) na futbalovom štadióne so začiatkom o 15:00. Na deti budú čakať súťaže, šašo, diskotéka a veľa zábavy.

Zdroj: Mesto Jelšava

Podujatie vo Fiľakove sa uskutoční v sobotu 3. júna v historickom mestskom parku. V rámci jeho programu od 10:00 do 14:00 hod. čakajú na malých návštevníkov interaktívne predstavenia, tanečné skupiny, detský kútik, nebude chýbať ani lukostreľba, lezecká stena či štvornohí priatelia z útulku Šťastné labky. Neoddeliteľnou súčasťou budú aj hasiči, ktorí pripravia rôzne súťaže a penovú párty. Návštevníkov po parku budú sprevádzať počas celého podujatia i stánky s výrobkami miestnych remeselníkov, hračky, sladkosti a iné dobroty.

Zdroj: MsKS Fiľakovo

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross