No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prvý sneh sa na cestách v okrese roztopil, spôsobil len pár škodových udalostí. Vodiči prezúvali aj dnes

Po náhlom ochladení v uplynulých dňoch napadol dnes aj prvý sneh. Prišiel začiatkom decembra podľa predpovedí meteorológov a na väčšine ciest v okrese Rimavská Sobota sa v priebehu dopoludnia roztopil. Zrána sa na horskom priechode Zbojská šmýkali kamióny, no vážnejšie problémy v doprave podľa policajných informácií nespôsobil. Podľa informácií portálu zjazdnosť ciest, bola na horskom priechode Zbojská kašovitá vrstva snehu o hrúbke jedného centimetra a na jej prejazd sú potrebné zimné pneumatiky. Ako pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ ODI Rimavská Sobota Igor Jároši, od rána došlo k dvom kolíziám, ktoré polícia zadokumentovala ako škodovú udalosť, v Rimavskej Sobote a na križovatke pri Uzovskej Panici. Auto v priekope bolo hlásené aj pri Hnúšti.

Na zimnú údržbu boli pripravení v uplynulých dňoch aj pracovníci Technických služieb mesta. Podľa slov ich riaditeľa Tibora Barta, pohotovosť zahájili počas víkendu a pripravenú mali sypaciu techniku. "Očakávali sme ochladenie a tak od 1. decembra boli k dispozícii sypacie zariadenia," priblížil pre Rimava.sk Tibor Barto s tým, že potreba sypačov je aktuálna aj dnes večer, keďže meteorológovia hlásia mrazy."Priebežne to kontrolujeme. Túto sezónu máme k dispozícii ten istý počet vozidiel," doplnil riaditeľ a dodal, že starú LIAZku vyradili, no nahradili ju vozidlom, ktoré doteraz vozilo kontajner a cisternu. "Prispôsobili sme ho na viacúčelové," povedal Barto.
O chodníky sa budú starať tri sypacie multikáry a jedna z nich má aj radlicu, dva autosypače a jedno s radlicou, k tomu ešte v prípade väčšej snehovej nádielky štyri traktory s radlicou. Počas zimnej sezóny podľa jeho slov spotrebujú po približne 150 ton posypového materiálu, soli aj drte.

Vodiči aj napriek predpovedi počasie prezúvali ešte aj dnes

Snežiť začalo nadránom a servisy sa začali plniť už hneď z rána. Veľa vodičov si svoje auto priravili na sezónu zodpovedne, keď klesli teploty, no niektorí prezúvali ešte aj dnes. Podľa informácií z rimavskosobotského servisu Premio max, dnes mali asi desať voľných miest na prezúvanie a hneď ráno sa to vodičmi zaplnilo. Najbližšie dni však predpokladajú ďalších opozdilcov, keďže má mrznúť.

Zo zákona nie je na Slovensku striktne ustanovené, že vodič bežného osobného auta musí mať počas celej zimy na aute zimné pneumatiky. Zákon ale stanovuje, že na aute musia byť zimné pneumatiky, ak je na ceste snehová vrstva, ľad alebo námraza.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross