No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Brosman: Ďalší úspech na medzinárodnej scéne kulturistiky

roland-brosmanMinulý víkend Roland Brosman dosiahol další svoj najväčší úspech na Medzinárodnej scéne v kulturistike mužov no tentoraz už aj s medailovým umiestnením. Na žilinskom Diamond Cup-e sa predstavil v dvoch kategóriách. Najskôr v kategórii open mužov od 40 do 49 rokov, kde získal 3. miesto spomedzi 9 pretekárov. V nedeľu v kategórii nad 100 kilogramov mužov vybojoval super finále s 5. miestom, celkovo sa predstavilo 11 pretekárov.

„Túto súťaž som nemal až tak v pláne, priznám sa. Celú takmer 16 týždňovú finiš prípravu som sústreďoval hlave na majstrovstvá Európy. Dva týždne pred nimi som sa musel kvalifikovať, čiže povinne štartovať na majstrovstvách Slovenska, kde som zvíťazil vo svojej kategórii a následne na to aj vyhral boj o absolútneho Majstra Slovenska,“ povedal Brosman pre Rimava.sk, podľa ktorého mu euróspky šampionát nevyšiel tak, ako chcel. Ako spomenul, chcel už konečne získať medailu.

Medaila Rolanda Brosmana nebola však tentokrát jedinou pre región. O ďalšiu sa postarala Renata Sekeráková, ktorá si v kategórii bikini fitness z preteku priniesla striebornú medailu. Rozhovor s ňou si môžete prečítať tu ...KULTURISTIKA: Do regiónu pribudli ďalšie cenné kovy.
„Viete, keď tam už idete po tretíkrát a dvakrát po sebe získate 5. miesto pričom naposledy to fakt bolo veľmi tesne, aby som medailu mal, tak nič iné ako medailu si ani nepripustíte. Celú prípravu tie ťažké pekelné tréningy k tomu podriadíte ba dokonca ešte viac pritvrdíte, aby ste tú medailu konečne mali,“ priblížil Brosman a dodal, že forma v porovnaní s minulým rokom vyšla bravúrne. Podľa jeho slov bol vo forme veľký progres vpred. „Avšak to žial nestačilo. Súperi boli tento rok veľmi dobre pripravení a hlave veľa nových pribudlo, obzvlášť prvá štvorka bola fakt silná,“ doplnil rimavskosobotský kulturista, ktorý na Európe skončil na 7. mieste, tesne pred bránou do finále. Toto umiestnenie ho podľa jeho slov veľmi mrzelo, nie však hnevalo. „Jediná vec ma tešila, že som prišiel oveľa lepšie pripravený ako rok predtým. A to jediné bolo pre mňa ako víťazstvo a vždy aj bude,“ poznamenal a zároveň dodal, že na ďalšiu súťaž, Diamond Cup, sa začal pripravovať ešte počas majstrovstiev Európy. Ako podotkol, veľmi mu k tomu dopomohol Tomáš Tabaciar, ktorý ho namotivoval ako aj Brosmanov sponzor i tréner Štefan Havlík, ktorí ihneď súhlasili aby absolvoval žilinský pretek.

IV. miesto bronzová medaila„Na Diamond Cup-e som nakoniec, dovolím si teraz tvrdiť, nastúpil vo svojej top životnej forme. Načasovanie formy mi vyšlo excelentne, proste tá novodobá superkompenzácia od trénera mne veľmi sedí a v sobotu to vyšlo na bronz. Mať konečne tú prvú medailu s veľkej medzinárodnej súťaže na krku je neopísateľný zážitok,“ avizoval Brosman, ktorého na druhý deň čakala súťaž v druhej kategórii. Ako prezradil, mal mierne obavy či udrží formu ďalších 24 hodín, keďže nikdy predtým to ešte nerobil. „No môj tréner presne vedel čo treba robiť a povedal: „neboj to dáme ľavou zadnou a forma bude ešte lepšia“. Neveril som priznám sa, ale tie emócie a hlavne radosť s bronzovej medaily vám tak pozdvihnú sebavedomie a náladu, že fakt nakoniec v nedeľu na pódiu som bol este lepší,“ ozrejmil a doplnil, že sa hlavne sústredil na svoju prezentáciu na pódiu i zostavu, ktorú mal úplne novú.

V kategórii mužov nad 100 kilogramov mal podľa jeho slov 11 pretekárov, kde hneď v prvej vyvolávačke počul svoje meno. „Zostava mi vyšla perfektne bez žiadnej chyby, veď nakoniec som si musel dať záležať lebo v hľadisku som mal trénera,“ dodal Brosman s úsmevom, ktorý však čakal lepšie ako piate miesto. „Aj keď som vedel, že tu súperi budú ťažšie zdolateľní, že ich je viac no tá bronzová medaila z predchádzajúceho dňa a najmä ešte lepšia forma vás doslovne namotivujú k čo najlepšiemu umiestneniu. S konečným výsledkom som nakoniec spokojný a hlave znova som sám nad sebou zvíťazil,“ uzavrel rimavskosobotský kulturista.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Roland Brosman, EastLabs.sk/ru, Mattias Busse, Igor Kopcek


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross