No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. Brosman v Top 6 Olympia Amateur, čakajú ho ešte majstrovstvá sveta

Roland BrosmanRimavskosobotský kulturista Roland Brosman opäť ukázal, že patrí na finálové pódiá súťaží. Po májovom medzinárodnom Diamond Cup-e v Žiline, kde obsadil 3. a 5. miesto, si v sobotu, 3. decembra, doniesol z medzinárodnej súťaže IFBB Olympia Amateur v San Marine 6. miesto. Svoju tohtoročnú súťažnú šnúru zakončí už tento víkend na Majstrovstvách sveta v Dominikánskej republike. Pre Rimava.sk priblížil nielen svoje ciele pred Olympia Amateur, pocity po súťaži, ale aj prípravu pred svojou poslednou súťažou v roku 2016.

Roland Brosman (vpravo) s trénerom IFBB PRO Štefanom Havlikom

Roland Brosman (vpravo) s trénerom IFBB PRO Štefanom Havlikom

„Do San Marina na Olympiu som šiel s jasným cieľom. Dostať sa do finále do prvej 6-tky top amatérskych bodybuilderov sveta! Vlani v Prahe na Olympii sa mi podarilo dostať sa do prvej desiatky. Takže tentoraz som si nepripúšťal nič iné ako jedine finále a zabojovať o tú najcennejšiu medailu,“ povedal Roland, ktorému sa podarilo prebojovať do finále, kde nakoniec skončil šiesty a získal tak tú najcennejšiu medailu z finále IFBB Olympie Amateur. Ako priblížil, je nesmierne šťastný a priznáva, že medaila ho natoľko dojala, že si aj párkrát poplakal v zákulisí.

Roland má pred sebou poslednú tohtoročnú súťaž, ktorej predchádzala nominácia na Veľkej Cene v Dubnici nad Váhom. Na tejto pohárovej súťaži Roland zvíťazil a tak sa nominoval na IFBB Majstrovstvá sveta, v Santo Domingo v Dominikánskej republike. „Toto je vlastne najväčší cieľ tejto sezóny pre rok 2016,“ avizuje športovec. Ako spomenul, samotnú prípravu začal už od augusta s dvojfázovými tréningami a s presným načasovaním, na ktoré dohliadal a hlave prísne kontroloval jeho osobný tréner IFBB PRO Štefan Havlík. „Môžem smelo skonštatovať, že sa mi znova podarilo spraviť na sebe od jari progres, nakoľko moja súťažná váha je už na slušných 107 kg,“ ozrejmil.

Momentálne Roland finišuje so svojou prípravou, cvičí opäť dvojfázovo. „Je čas ísť na pokraj svojich síl, čiže na doraz a prísť na MS v naj top forme,“ povedal Roland, ktorý hneď po príchode zo San Marina, čo je 1200 kilometrov bez spánku, poobede už cvičil ťažký tréning stehien, hamstringov a lýtok. „Dnes už znova dvojfázovo a takto pôjdem až do stredy. V stredu podvečer už odchádzam do Bratislavy a na druhý deň ráno odlietam s reprezentáciou SR na spomínané IFBB Majstrovstvá sveta, Santo Domingo,“ dodal na záver Roland.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Roland Brosman


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross