No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. JANOVCE: Po Veľkej noci chystajú v obci zabíjačkové hody a bohatý program

Víkend po veľkonočných sviatkoch chystajú v obci Rimavské Janovce, iba pár kilometrov od Rimavskej Soboty, tradičné zabíjačkové hody. Už po siedmykrát sa v okolí kultúrneho domu od skorého rána stretnú milovníci poctivého jedla, ktoré si vychutnáte iba na zabíjačke. Chýbať nebudú špeciality, medzi ktoré určite patrí zabíjačková kapustnica, čerstvo navarený guľáš z viacerých druhov mäsa, ale aj škvarky a klobása. „Pričinia sa o to spoločenské organizácie, Matica slovenská, Csemadok, poľovníci, súkromne hospodáriaci roľníci či dobrovoľní hasiči, ktorí pre nás zabezpečia pochutiny," priblížil starosta obce Stanislav Krahulec a dodal že je pre nich radosť, keď ich aj tento rok navštívia ľudia z mesta a aj zo širšieho okolia.


Sobotu, 27. apríla, si tak už teraz zaznačte do kalendára. V Rimavských Janovciach vás vtedy čaká deň plný dobrého jedla, pestrého programu a hlavne dobrej nálady.
Po rokoch skúseností sa organizátorom aj zo strany spokojných návštevníkov overil aj bohatý kultúrny program, ktorý potrvá približne tri hodiny. „Tohtoročné hody budú už na novom pódiu, ktoré sme si doteraz požičiavali a teraz sme dostavali vlastné pri kultúrnom dome. Všetkých srdečne pozývame," uviedol starosta, podľa ktorého sa na ňom vystriedajú viaceré skupiny ako FS Háj a Új Gömör z Rimavskej Soboty. „Len Hájistov by malo byť približne 25. Teraz majú novú hudbu tak prídu aj s hudobníkmi. Nebude to reprodukovaná hudba ale živá. Bude to teda trochu rozšírené," avizuje Krahulec. Atmosféru spríjemní spevom a harmonikou Milan Matuška a neskôr spevom a gitarou Mária Pákoová so skupinou. Vyvrcholením a záverom programu bude vystúpenie ženskej speváckej skupiny Čerenčianka. Okrem bohatého programu bude spestrením aj remeselná kováčska dielňa, ukážky práce umeleckého rezbára či hrnčiarskych výrobkov. Pre deti bude pripravený nafukovací hrad a pre odvážnejších aj jazda na koni či lukostreľba.

Pozrite si zabíjačkové hody v Rimavských Janovciach na fotografiách z minulého roku.

Zdroj: Rimava.sk, PR-článok


Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross