No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. JANOVCE: Staručký komín sa po vznietení sadzí zrútil, k požiaru privolali hasičov

Zanedbaný komín v rodinnom dome v Rimavských Janovciach doslúžil staršej pani, ktorá si v chladných dňoch chcela prikúriť. Rokmi neošetrovaný sa rozpadol včera dopoludnia. Problém najpravdepodobnejšie spôsobili horiace sadze a zlý technický stav komína. Podľa hasičov, ktorých privolali k požiaru, situácia mohla dopadnúť oveľa horšie, keby k tomu došlo v noci a nikto by si to nevšimol, mohlo dôjsť aj k silnejšiemu zadymeniu a ohrozeniu na živote.

Hasiči zasahovali už ráno pri požiari osobného auta medzi dvomi rodinnými domami v obci Kyjatice.
Pri požiari zasahovali dve jednotky hasičov na cisternových vozidlách. Podľa informácií z miesta zásahu keď začalo horieť, odpadla jedna časť komína a po príchode hasičov spadol celý. V tejto sezóne išlo už o prvý takýto prípad požiaru. Ako pre Rimava.sk uviedol okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote Marek Laššák, aj túto sezónu budú pripomínať pravidelné čistenie komínov, najmä keďže ide o začiatok vykurovacieho obdobia. Vyzval tak obyvateľov a majiteľov rodinných domov, aby nezanedbávali pravidelnú revíziu komínov, vykurovacích telies, dymovodov a týmto spôsobom predchádzali vzniku nevyčísliteľných škôd na majetku.

Podľa odporúčania odborníkov by sa revízia komína mala v priemere opakovať každých 6 mesiacov. Pri zanedbaní starostlivosti o palivové spotrebiče, dymovody a komínové telesá, môže Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru uložiť pokutu až do výšky 331 eur. „Čas, ktorý budete venovať preventívnym opatreniam sa Vám určite oplatí a následne ochráni zdravie a majetok Vás a Vašich blízkych,“ dodal Laššák.

Správa bude doplnená.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross