No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. JANOVCE: V obci chcú opraviť štyri úseky miestnych komunikácií

ilustračné fotoV Rimavských Janovciach v Rimavskosobotskom okrese chystajú rekonštrukciu štyroch existujúcich miestnych komunikácií, v časti obce, ktorá je naľavo od hlavnej cesty v smere od okresného mesta. Ako pre Rimava.sk potvrdil starosta Rimavských Janoviec Stanislav Krahulec, opravu chcú zrealizovať tento rok, do konca septembra. Potvrdil, že celkovo ide približne o 1 700 metrov miestnych komunikácií. Aktuálne hľadajú realizátora prác.

Podľa oznamu vo vestníku verejného obstarávania najdlhší, 800 metrový úsek budú opravovať od  regionálnej cesty po zadný vchod na cintorín, ďalšie vetvy sú medzi rodinnými domami a v smere k oploteniu hospodárskeho strediska.  Zo súčasnej vozovky na týchto úsekoch odstránenia blato a nános, urobia vysprávku výtlkov, položia podklad a nový povrch – asfaltový betón. Súčasťou prác je tiež úprava poklopov jestvujúcej splaškovej kanalizácie. V jednej časti zrekonštruujú aj nadväzujúci chodník.

Predpokladaná hodnota prác je takmer 200 tisíc eur bez DPH. Podľa slov starostu práce zaplatia z vlastných zdrojov. Ako spomenul, to, či si obec zoberie úver, rozhodnú podľa vysúťaženej ceny.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross