No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Blíži sa konferencia lekárov a zdravotníkov, budú sa zaoberať civilizačnými ochoreniami

nemocnicaRimavskosobotské kino Orbis bude dejiskom odbornej konferencie. V rámci 49. ročníka Gemersko Novohradského lekárskeho a zdravotníckeho dňa, ktorý sa uskutoční 22. mája od 8.00 do 16.30 hod., bude nosnou témou prítomných lekárov a zdravotníkov problematika civilizačných ochorení – možnosti diagnostiky a liečby v súčasnosti. Rovnako sa budú zaoberať aj témou s názvom Zdravotnícki pracovníci – nelekári v minulosti a dnes a vária. Ako ďalej Rimava.sk informovala Hana Sedláčková, prezidentka Spolku lekárov, tohtoročné podujatie má svojou náplňou celoslovenský charakter.

„Gemersko Novohradský lekársky a zdravotnícky deň je odborné podujatie s dlhodobou tradíciou odborných stretnutí lekárov a zdravotníkov Gemerskej, Malohontskej a Novohradskej oblasti,“ uviedla Sedláčková.

Podľa jej slov, cieľom tejto konferencie je výmena poznatkov a skúseností medzi lekármi a spolku SZP v okresoch Rožňava, Rimavská Sobota, Lučenec, Veľký Krtíš, Revúca a Poltár ako aj získanie nových vedomostí na základe prednášok hostí z vyšších pracovísk a kliník na Slovensku. Súčasťou tohto podujatia je nadviazanie profesionálnych ale aj osobných kontaktov, ako aj vzájomná podpora lekárov a zdravotníkov tohto regiónu. „Čestným hosťom bude profesor Ivan Engler z Rakúska,“ dodala Sedláčková.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross