No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Blížia sa Dni mesta. Pozrite si, čo chystá samospráva

Dni mesta Rimavská Sobota sa pomaly blížia. Tradične ich samospráva oslávi začiatkom mája, a to v piatok a sobotu (4. a 5. mája). Opäť nebude chýbať bohatý sprievodný program, v ktorom sa predstavia malí i veľkí, speváci, tanečníci či športovci. Nebudú chýbať jarné trhy, udeľovanie cien mesta, zaujímavé výstavy či súťaže.Dvojdňový program osláv je bohatý. Redakcia Rimava.sk sa tak opýtala Milany Jutkovej, riaditeľky Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Soboty, čo by si návštevníci mesta na Rimave nemali nechať ujsť. Dni mesta v piatok, 4. mája, odštartujú o 9:00 hod. na Hlavnom námestí detské tvorivé dielne. „Keby som ešte dieťa, tak si nenechám ujsť Školu zručnosti, v ktorej si deti budú môcť vyrobiť darček pre seba a rovnako si ho aj odniesť,“ prezradila Jutková. Ako ďalej doplnila, svojimi vystúpeniami sa predvedú deti zo základných i materských škôl. Na pravé poludnie je pripravená módna prehliadka novej kolekcie mladej tvorkyne z Rimavských Janoviec, Evy Paprčkovej. Nebude chýbať vystúpenie súkromného hudobného a dramatického konzervatória ako aj prezentácia aktivít CVČ Relax. „Do nášho mesta zavítajú veľkí Šmolkovia, s ktorými sa deti budú môcť aj odfotiť,“ avizuje riaditeľka, podľa ktorej v prípade dažďa sa )Smolshow presunie do priestorov CVČ Relax.

Tradične v rámci osláv nebude chýbať ani oceňovanie významných osobností mesta, v rámci slávnostného mestského zastupiteľstva. Udeľovanie Cien mesta je naplánované o 15:00 hod. v priestoroch Domu kultúry. Prítomným sa predstaví aj spevák Maroš Bango. Spev sa však bude ozývať aj z Hlavného námestia. Od 18:15 je pripravené Szuperdáridó a prvý deň osláv zavŕši spevák Samuel Tomeček.

Sobota, 5. mája, bude patriť domácim. Koncertné dopoludnie odštartuje inštrumentálne country, Elektrum. Ako povedala riaditeľka, hoci skupinu už počula veľakrát, zakaždým ju vedia niečím prekvapiť. Inštrumentálne country vystrieda country i so spevom. Od 9:30 hod. sa na Hlavnom námestí predstaví skupina Bluetrend a od 11:00 hod. všetkým roztancuje Tanečný orchester Rimavská Sobota. V sobotu sa potešia aj milovníci historickej bojovej techniky, vojenských vozidiel a uniforiem. Toto všetko si budú môcť pozrieť v rámci prezentácie.

Popri hlavnom programe sú však podľa Jutkovej pripravené i rôzne sprievodné podujatia a výstavy. Priestor pred Domom kultúry bude v piatok, 4. mája, patriť hasičom a prezentácii ich techniky. V piatok o 11:00 hod. sa však podľa riaditeľky môžu dosýta deti vyskákať na penovej šou v rámci programu Hasiči deťom. Okrem toho sa v CVČ Relax uskutoční vedomostná súťaž z histórie II. svetovej vojny a námestie Š.M.Daxnera bude patriť okresnej súťaži družstiev prvej pomoci. Sobota, 5. mája, sa bude niesť v duchu Šachového turnaja, ktorý neskôr vystrieda Veľká folklórna tancovačka.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross