No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Do mesta priviezli výletný vláčik

vlacik-rimavskaUlicami Rimavskej Soboty ako aj Hlavným námestím dnes na poludnie prechádzal výletný vláčik, rovnaký, aký na minulotýždňovom rokovaní mestského zastupiteľstva na fotodokumentácii prezentoval primátor mesta Jozef Šimko. Poslancom vtedy predložil návrh na zakúpenie vláčika, za 50 tisíc eur z rezervného fondu, ktorý by za poplatok prevážal záujemcov z mesta do rekreačnej oblasti Kurinec a späť. Poslanecký zbor zámer odsúhlasil. Za hlasovalo 11 poslancov, prevažne z väčšinového klubu. 

primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko na rokovaní mestského zastupiteľstvaOdkiaľ vláčik do Rimavskej Soboty prišiel, či už je vo vlastníctve mesta a ak áno, akou formou ho samospráva zakúpila, sme sa chceli opýtať primátora, zatiaľ však telefón nedvíhal, rovnako ani jeho zástupca Ladislav Rigó. Ten však po rokovaní mestského zastupiteľstva pre Rimava.sk uviedol, že kúpe vláčika musí predchádzať verejné obstarávanie. Zároveň však poznamenal, že zákonné podmienky umožňujú, aby to bolo v čo najkratšej lehote. To, či samospráva vláčik zakúpila, nevedel ani šéf poslaneckého klubu Spoločne za rozvoj Rimavskej Soboty Zoltán Bán, ako však potvrdil, už sa dopočul, že vláčik je v Rimavskej Sobote. Príchod atrakcie primátor zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti.
Hlavný kontrolór Ladislav Šťavina pre Rimava.sk uviedol, že podľa informácií z odboru rozvoja mesta bol vláčik zakúpený v súlade so zákonom. Podľa jeho slov však bude zisťovať ďalšie podrobnosti, medzi inými aj to či bol vláčik zakúpený od samotného výrobcu alebo správcu.
Téme sa budeme venovať, správa bude doplnená.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross