No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Do neobmedzeného štrajku vstupuje ďalšia škola

perex-strajkDo neobmedzeného štrajku učiteľov vstupuje od zajtra, 4. februára, ďalšia škola v Rimavskej Sobote. Brány však žiakom nezatvorí a vyučovanie bude mať upravené. Svoj postoj k situácii v školstve takto vyjadrí Evanjelická základná škola Zlatice Oravcovej. Rimava.sk o tom informoval riaditeľ školy Radomír Leicher.

Podľa jeho slov sa do štrajku zapojí osem z 21 pedagogických pracovníkov školy. „Škola však aj napriek tomu funguje naďalej. Rozvrh bude upravený, ale vyučovanie nebude skrátené,“ doplnil riaditeľ. Ako poznamenal, učitelia zatiaľ budú štrajkovať do piatka, 5. februára, nevylúčil však, že v protestnej akcii budú pokračovať i nasledujúci týždeň.

Na strane druhej, zo štrajku vystúpili tri školy v meste, ktoré zorganizovali v pondelok, 1. februára, protestnú akciu tzv. živú reťaz, na podnet Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU). Ide o Gymnázium Ivana Kraska, Strednú odbornú školu obchodu a služieb (SOŠOS) a Základnú školu M. Tompu s vyučovacím jazykom maďarským.

Ako Rimava.sk informovala Monika Lodová z Gymnázia Ivana Kraska vyučovanie v normálnom režime začína v pondelok, 8. februára. Podľa jej slov, dôvodom vystúpenia zo štrajku je finančná vyčerpanosť učiteľov ako aj sklamanie. „Sme sklamaní, že sa do tohto štrajku nezapojili aj ďalšie školy v meste,“ dodala Lodová.

Od dnes, 3. februára, sa štandardne vyučuje aj na Základnej škole M. Tompu s vyučovacím jazykom maďarským. „Momentálne od pedagógov nemám hlásené, že by pokračovali v štrajku,“ uviedol pre Rimava.sk riaditeľ školy Štefan Orosz, podľa ktorého však pedagógovia nevylučujú, že sa opäť zapoja do akcie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross