No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Štrajkujúcich učiteľov podporili desiatky ľudí, spoločne vytvorili živú reťaz

perex-strajkUčitelia, študenti či rodičia vytvorili dnes popoludní na rimavskosobotskom Hlavnom námestí živú reťaz. Takouto formou chceli ukázať svoju nespokojnosť v slovenskom školstve. Svojich štrajkujúcich kolegov z Gymnázia Ivana Kraska, Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) a Základnej školy M. Tompu prišla podporiť aj riaditeľka z Evanjelického bilingválneho gymnázia v Tisovci Helena Pašiaková. Medzi prítomnými boli aj predstavitelia Rimavskej Soboty.

Vo svojom príhovore poznamenala riaditeľka na fakt, že slovenskí študenti musia kvôli lepšiemu a kvalitnejšiemu vzdelaniu vycestovať do zahraničia. Medzi rečníkmi na akcii boli aj rimavskosobotskí pedagógovia zo štrajkujúcich škôl. Vo svojich príhovoroch vyzývali vládu SR na splnenie podmienok – zvýšenie učiteľských platov, navýšenie rozpočtu v školstve a zabezpečiť kontinuálne vzdelávanie pedagógov.

„Už sa nemôžeme pozerať na to, ako ide školstvo dolu vodou a ako vzdelanie našich študentov klesá,“ uviedla pre Rimava.sk Jana Lásková z Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote, ktorého niektorí učitelia štrajkujú už druhý týždeň. Podľa jej slov zajtra bude deň D. „Zajtra po stretnutí ministra školstva a ostatných organizácií čo sa týka školstva, budeme vedieť reagovať čo sa bude diať ďalej,“ dodala.

Ako ďalej priblížila v stredu, 3. februára, budú všetci učitelia, ktorí štrajkujú zasadať a spoločne rozhodnú akým ďalším smerom sa budú uberať. „Ja budem veľmi rada, ak budeme môcť skončiť so štrajkom, z toho dôvodu, že sa niečo vyriešilo a dohodlo sa na niečom,“ dodala na záver Lásková.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross