No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Finišujú s vianočnou výzdobou, pripravia o jeden stromček navyše

kostolVianočná výzdoba v centre Rimavskej Soboty sa oproti minulému roku výrazne nezmení, v meste však tentokrát bude o jeden stromček navyše – na Sídlisku Západ. Ani doteraz tu symbol Vianoc nechýbal, tento rok však budú mať obyvatelia dva stromčeky.

Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, v týchto dňoch finišujú s inštalovaním vianočnej výzdoby v rimavskosobotských uliciach. Podľa jeho slov najprv zabezpečovali údržbu a opravu staršej vianočnej výzdoby, tento týždeň prebieha montáž. Pripomenul, že slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka v centre je plánované na 5. decembra, kedy na Hlavné námestie príde aj Mikuláš.

Novej vianočnej výzdoby tento rok nebude oveľa viac ako vlani. "Je pomerne drahá," povedal riaditeľ TSM a spomenul, že pribudlo len málo nových kusov. Podotkol, že vlani dopĺňali vianočné svetlá na Malohontskej ulici.

Podľa Barta však bude v meste jeden nový vianočný stromček, na Sídlisku Západ. Ako vysvetlil, časť obyvateľov tu už vlani žiadala, aby samospráva neosadila stromček na obvyklom mieste pri pošte, ale bližšie k základným školám. Objavili sa ale nesúhlasné stanoviská z druhej strany sídliska. "Na Západe tak tento rok budú dva vianočné stromčeky, " povedal Barto a dodal, že tunajší výbor mestskej časti sa sám postaral o nové miesto pre stromček, technické služby ho osadia aj ozdobia. Druhý ostane pri pošte, tak ako po minulé roky.

Okrem toho bude stromček aj na Chrenovisku a na Dúžavskej ceste. "Na základe rozhodnutí a so súhlasom životného prostredia sme mali vypiľovať stromčeky. Nechali sme si to na toto obdobie, takže máme ich bezplatne," povedal Barto.

Ako pre Rimava.sk uviedol poslanec Ivan Hazucha zo Sídliska Západ, občania už aj vlani žiadali, aby bol stromček inde, bližšie k školám. Podľa jeho slov by bolo najideálnejšie, keby mohol byť vysadený, na mieste medzi areálmi škôl je však mnoho inžinierskych sietí. "Tento rok sme vytvorili miesto pre osadenie stromčeka," povedal Hazucha, podľa ktorého však v rovnaký deň technické služby umiestnili strom aj na pôvodnom mieste. Ako dodal, v budúcnosti by nebol proti, ak by sa vianočný stromček osádzal striedavo, jeden rok pri pošte, druhý rok pri školách. "Teraz to vyšlo tak, že budú dva. Koniec koncov – je to však pre radosť detí," uzavrel poslanec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross