No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Hasiči na severe okresu hasia komíny, na juhu najmä suchú trávu

24. marca 2015 |  | | |

poziar-rimavska/baktaHasiči z okresu Rimavská Sobota zasahovali od začiatku roka pri takmer štyridsiatich požiaroch, približne polovica výjazdov smerovala k požiarom suchej trávy. Ako ďalej Rimava.sk informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Rimavská Sobota Marek Laššák, najviac prípadov vypaľovania suchých trávnatých porastov mali za posledný mesiac v Rimavskej Sobote a jej mestských častiach. Riaditeľ zároveň pripomenul, že platí prísny zákaz vypaľovania trávnatých porastov, kríkov a zakazuje sa zakladať oheň v priestoroch alebo miestach, kde by mohlo dôjsť k jeho rozšíreniu. Upozornenie sa týka tak právnických osôb, podnikateľov ako aj fyzických osôb, pokuta môže siahať až do výšky viac ako 16 tis. eur.

poziar-rimavska1Prvé výjazdy k požiarom suchej trávy zaznamenali hasiči už pred viac ako mesiacom, najčastejšie do mestských častí ako Vinice, Dúžavská cesta, Bakta, Sobôtka a niekoľkokrát aj na Chrenovisko. Požiar najväčšieho rozsahu bol v Cakove a v Janiciach.

Kým podľa Laššáka približne polovica výjazdov smerovala k požiarom trávy, na severe okresu stále prevládajú požiare komínov. Hasiči z Hnúšte zasahovali len počas minulého týždňa pri takomto požiari dvakrát. Škody po takmer štyridsiatke požiarov hasiči vyčíslili na približne 33 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Hasiči upozorňujú: za tento “symbol” jari hrozia mastné pokuty

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross