No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Hasiči si pripomenuli svojho patróna ukážkami zásahov

florianDobrovoľní i profesionálni hasiči si ukážkami zásahov pripomenuli svojho patróna, Svätého Floriána. Pri tejto príležitosti predviedli v utorok, 3. mája, si mohli návštevníci pozrieť pred hotelom Zlatý Býk techniku hasičov z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote. O ukážky zásahov sa postarali dobrovoľní hasiči z DHZ Rimavská Baňa.

Hneď po úvodných slovách predsedu okresného výboru DPO Vladimíra Šándora, očakávali deti zo škôl a MŠ s napätím príchod jednotky z Rimavskej Bani. Tá za zvuku sirén a majákov v plnom nasadení ukázala ako vyzerá reálny zásah a zožala veľký potlesk a obdiv všetkých divákov,“ uviedla pre Rimava.sk Jozefína Očenášová, riaditeľka Okresného výboru dobrovoľnej požiarnej ochrany v Rimavskej Sobote, podľa ktorej po nich prišli na rad Plameniaci - nováčikovia z DHZ Hrachovo a minuloroční víťazi okresného kola Plameň – deti z DHZ Ožďany.

Podľa jej slov poslednou ukážkou zaujali dorastenky z DHZ Rimavské Brezovo, ktoré ešte donedávna žali úspechy v kategórii Plameň nie len v okrese, ale aj na kraji. „Aj keď im tentokrát požiarny útok nevyšiel celkom podľa ich predstáv, o to väčšia bola radosť detí z vody, ktorá neplánovane ostriekala ľudí naokolo,“ priblížila riaditeľka a dodala, že po ukážkach si prítomné deti pozreli z blízka techniku profesionálov, ale aj dobrovoľných hasičských zborov.

„Nie ľahkú úlohu mali pani učiteľky, keď detičky vyberali z aút. Smútiť ale nikto nemusí. O rok sme tu opäť,“ poznamenala. Ako zároveň spomenula, záver sviatočného dňa patril výstave prác detí zo ZŠ a DHZ v okrese, ktoré si mohli návštevníci pozrieť v Dome kultúry. „Bol vyhodnotený už 13. ročník súťaže vo výtvarnom prejave s témou „Hasiči budúcnosti“. Vybrať víťazov nie je nikdy jednoduché. Kresby boli krásne. Je vidieť, že deti sú talentované a práca hasičov sa im páči,“ podotkla Očenášová a doplnila, že blahoželá víťazom a drží im palce na celoslovenskom kole výtvarnej súťaže.

Víťazi výtvarnej súťaže:
kategória do 9 rokov
1. miesto – Zuzana Kubičeková, Evanjelická ZŠ Z.Oravcovej, R.Sobota
2. miesto – Alexandra Sirotová, ZŠ Dr. V. Clementisa Tisovec
3. miesto – Dušan Marko, ZŠ Dr. V. Clementisa Tisovec
kategória od 10 - do 12 rokov
1. miesto – Kristína Nagyová, ZŠ Jesenské , ul. Mieru 154
2. miesto – Cynthia Pelleová, ZŠ Jesenské , ul. Mieru 154
3. miesto – Vladimír Maňúr, ZŠ S. Vozára, Hrachovo
kategória od 13 - do 15 rokov
1. miesto – Klaudia Kuruová, ZŠ s MŠ P.E.Dobšinského, Teplý Vrch
2. miesto – Ján Plichta, ŠZŠ Klenovec
3. miesto – Veronika Köbölová, ZŠ Jesenské , ul. Mieru 154

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross