No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Juraj Matyinkó zo skupiny Maduar chce kandidovať na post primátora

juraj-matyinkoRimavskosoboťan Juraj Matyinkó, člen skupiny Maduar, ktorý sa do svojho rodného mesta vrátil z USA, chce byť primátorom. Svoj zámer kandidovať v najbližších komunálnych voľbách v roku 2018 pre Rimava.sk potvrdil sám Matyinkó. Ako spomenul, kľúčový moment, prečo sa tak rozhodol už dva roky pred voľbami je, že chce zrealizovať koncept rozvoja cestovného ruchu v okolí nábrežia rieky Rimava, v jednom z regiónov s najvyššou mierou nezamestnanosti. „Po roku rozhovorov s miestnymi podnikateľmi, predstaviteľmi samosprávy a miestnych združení, či športovcami som dospel ku konceptu, ktorý plne využíva to, čo máme v meste k dispozícii. Mení naše slabé stránky na konkurenčnú výhodu a dáva mestu dlhodobý plán zmysluplného smerovania. Navyše výborne nadväzuje aj na aktuálne snahy našej vlády pomôcť chudobným regiónom v ich rozvoji,“ priblížil podnikový manažér Matyinkó, ktorý ako tvrdí, sa bude snažiť aby rozvoj mesta nestál a aby sa k jeho zlepšeniu spojila samospráva, podnikatelia aj občiansky sektor. Kandidovať chce ako nezávislý, politické strany neoslovoval. „Nebránim sa tomu, ale nemienim sa však v tomto smere nejako zaväzovať,“ dodal.

metropolaPodľa jeho slov sa s konceptom obrátil aj na súčasné vedenie mesta. „Bohužiaľ akákoľvek ďalšia diskusia bola zablokovaná zo strany súčasného primátora, čo ma nakoniec priviedlo k rozhodnutiu kandidovať na post primátora Rimavskej Soboty, aby som mohol plne pracovať na tejto agende a napomôcť tak rozvoju mesta, ktoré svojho času patrilo medzi najrozvinutejšie v Československu," zdôraznil 41-ročný Matyinkó a dodal, že nechce ísť robiť primátora, len aby tam sedel a tváril sa, že niečo robí a popritom presadzoval vlastné záujmy.
Zároveň spomenul, že na rozdiel od tých, ktorí sa pri rozvojových úvahách opierajú o príchod investorov či získavanie eurofondov, on hľadal niečo, čo by bolo možné v maximálnej možnej miere riešiť z vlastných zdrojov a s vlastnými kapacitami. „S tým, že prípadné externé zdroje by boli len vítaným plusom,“ povedal Matyinkó a dodal, že situáciu konzultoval už aj so svojím otcom, ktorý dlhé roky pôsobí v samospráve, či už ako bývalý riaditeľ Technických služieb mesta, poslanec alebo ako viceprimátor. Zároveň poznamenal, že ako člen Maduaru, nechce skupinu spájať so svojím rozhodnutím kandidovať.

Prezentáciu konceptu si môžete pozrieť TU
Rimavská Sobota - metropola športu 

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: J. Matyinkó by chcel z mesta spraviť metropolu športu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross