No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kontaktné centrum so štátom chcú zriadiť v župnom dome

župný dom v Rimavskej SoboteKlientske centrum pre kontakt občanov so štátom chcú zriadiť v župnom dome v Rimavskej Sobote. Pre Rimava.sk to potvrdila Dana Pohlodová z komunikačného odboru Kancelárie ministra vnútra. Ako informovala, ministerstvo vnútra poslalo mestu v polovici februára žiadosť týkajúcu sa prevodu správy majetku. „Čakáme na zasadnutie mestského zastupiteľstva ohľadom schvaľovania prevodu. Po definitívnom odobrení chceme zriadiť klientske centrum v budove župného domu,“ uviedla Pohlodová. S vytvorením nových pracovných miest nepočítajú. Podľa informácií, ktoré ministerstvo poskytlo ešte v januári, v prípade klientskych centier rezort nikde neotvára nové pozície, ale čerpá z personálnych kapacít okresných úradov.

Ako už Rimava.sk informovala, pôvodne sa uvažovalo aj o tom, aby klientske centrum sídlilo v budove Sociálnej poisťovne, podľa ministerstva však od tohto zámeru upustili kvôli nevyhovujúcej lokalizácii. V závere minulého roka sa hovorilo aj o štátnej budove na Hostinského ulici (tu sídlia tri odbory okresného úradu, pozn. red.) a tiež o budove župného domu, kde sídli okresný úrad. Podľa prednostu okresného úradu Pavla Struhára by jednotlivé odbory mohli byť v župnom dome pod jednou strechou a aj klientske centrá by sa mali vytvárať tam, kde sú útvary pokope. Podotkol, že sa zasadzoval aj o to, aby sa budova za symbolickú cenu vrátila do vlastníctva štátu, ktorý by mohol pomôcť s jej opravou. Tento zámer spomenul na decembrovom rokovaní zastupiteľstva aj rimavskosobotský primátor.

Klientske centrá sú súčasťou reformy štátnej správy ESO. Vízia rezortu vnútra je, že občan navštívi takéto pracovisko úradu iba raz, keď jednoduché podanie vybaví ihneď a pri zložitejšej agende bude s informáciami pracovať samotný úrad. Nie občan, ale centrá majú komunikovať s relevantnými úradmi a občanom potom doručiť finálny produkt, napríklad doklad, rozhodnutie alebo konkrétnu službu.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

V kontaktnom centre so štátom nové pracovné miesta nevzniknú
R. SOBOTA: Chcú, aby s opravou chátrajúceho župného domu pomohol štát
Centrum na kontakt so štátom by malo byť zriadené bližšie k okresnému úradu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross