No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kvôli horúčavám upravili pracovnú dobu na úrade, cesty ochladzujú vodou

rimavska-sobota-vodaRimavskosobotská samospráva upravila na najbližšie dni pracovnú dobu zamestnancov mestského úradu. Ako Rimava.sk informoval viceprimátor Ladislav Rigó, dôvodom sú vysoké teploty, čas však upravia tak, aby to nemalo vplyv na chod úradu. „Vedúci odborov dnes dostali pokyn vybrať zamestnancov, ktorí budú mať službu,“ priblížil Rigó, podľa ktorého upravená pracovná doba bude od 7.00 hod. do 14.00 hod. Na každom oddelení však zostane niekto zo zamestnancov, v utorok do 16.00 hod., v stredu do 17.00 hod. Bežný pracovný harmonogram by sa mal vrátiť do starých koľají vo štvrtok, kedy by sa už malo ochladiť. „Možno dostaneme za toto rozhodnutie kritiku,ale nezobrali by sme si na svedomie, ak by niekto skolaboval,“ hovorí Rigó a dodáva, že na celom úrade majú iba jedno klimatizačné zariadenie.

Technické služby mesta od včera zabezpečujú polievanie ciest cisternovým vozidlom. Podľa riaditeľa TSM Tibora Barta to robia kvôli čiastočnému ochladeniu ulíc. Ako ďalej poznamenal, do prevádzky koncom minulého týždňa spustili aj fontánu na Námestí Š. M. Daxnera. „Budeme tam ešte dopĺňať čerpadlo navyše, aby voda striekala ešte viac,“ priblížil Barto, podľa ktorého ide o starú fontánu, ktorá nefunguje ako kedysi ale svoj účel plní aj tak. V prevádzke je aj fontána na Hlavnom námestí, stará fontána na Námestí M. Tompu podľa riaditeľa TSM spustená kvôli rekonštrukcii súdu nebude.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na najbližšie dni výstrahu druhého a v stredu až tretieho stupňa pred vysokými teplotami. Tie by sa mali pohybovať medzi 34 až 38 stupňami aj v okrese Rimavská Sobota. Podľa SHMÚ je výskyt uvedenej vysokej teploty vzduchu v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross