No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto hľadá do novín náhradu, záujemcov bolo sedem

rimavska-sobotaRimavskosobotská samospráva, ktorá hľadá do slovenskej verzie mestských novín náhradu, dostala sedem ponúk. Ako Rimava.sk informoval prednosta Mestského úradu Štefan Szántó, vypísali pracovnú ponuku na miesto Jozefa Mittera, ktorému skončila pracovná zmluva. Zo siedmich uchádzačov prišli na pohovor šiesti, jeden sa ospravedlnil mailom. Ponuky podľa Szánta preverila komisia, ktorá obálky otvorila, prekontrolovala potrebné doklady a návrh potom predloží primátorovi. Zároveň spomenul, že všetkých kandidátov si vypočuli, no rozhodnutie ešte nepadlo.

Vydávanie dvojtýždenníka v slovenskej a maďarskej verzii bolo koncom minulého mesiaca pozastavené rozhodnutím Redakčnej rady pri Mestskom zastupiteľstve na mesiac júl. Ako uvádza samospráva na oficiálnej stránke mesta, dôvodom bolo čerpanie dovoleniek. Informačné periodikum má tak vyjsť najbližšie budúci týždeň, podľa prednostu ich pripravilo ešte staré zloženie redakcie a bolo už aj odoslané do tlačiarní.

Rimavskosobotská samospráva hľadala tiež pracovníka na ekonomický odbor z dôvodu odchodu vedúcej pracovníčky na materskú dovolenku. „Medzitým, ako sme vypísali a zverejnili ponuku, tak sa z materskej dovolenky prihlásila iná pracovníčka,“ poznamenal Szántó, podľa ktorého tak doplní počty na odbore. Ako poznamenal, na miesto súčasnej vedúcej bude poverená iná pracovníčka, ktorú nekonkretizoval. „Ešte máme mesiac času,“ uzavrel.

Mesto začalo opätovne vydávať Gemerské zvesti a Gömöri Hírlap koncom minulého roka, po tom, ako ich poslanci zrušili v roku 2012. Prvé výtlačky vyšli v počte 7 tisíc kusov. Neskôr ich počet zvýšili na 9 tisíc, lebo sa neušlo do schránok všetkých domácností. Podľa nedávneho rozhodnutia poslancov Mestského zastupiteľstva, kde prehodnocovali vydávanie novín, má mesto vo svojom zámere pokračovať aj naďalej. V mestskom rozpočte bolo na noviny vyčlenených približne 60 tis. eur.


Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross