No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto i TSM vyzývajú ľudí na zatváranie kontajnerov

Preplnené a hlavne otvorené smetné nádoby – kontajnery pri bytovkách na sídliskách sú akoby samozrejmosťou. Rovnako ako vtáky vyberajúce z nich rôzny odpad, ktorý nájsť všade navôkol. Do toho sa „pridajú“ aj niektorí občania, ktorí sa prehrabávajú v kontajneroch. Aj to je obraz Rimavskej Soboty. A na tento problém zareagovala samospráva ako aj Technické služby mesta (TSM) v Rimavskej Sobote. Vyzývajú ľudí, aby kontajnery pri bytovkách zatvárali.

„Vážení občania, mesto Rimavská Sobota a Technické služby mesta Rimavská Sobota Vás vyzývajú na zatváranie smetných nádob – kontajnerov. Tým, že ich budete zatvárať nebude okolo nich neporiadok, ktorý vo väčšej miere spôsobujú vtáky (havrany, vrany) ako ľudia bez trvalého pobytu alebo občania vyberajúci z nich veci. Všetci chceme žiť v zdravom a peknom prostredí,“ avizuje mesto na svojej webovej stránke.S otvorenými kontajnermi bojujú aj samotní občania mesta. „Je to smutné, robíme si to sami. Išiel som vyniesť smeti, zatvoril som všetky tri kontajnery pri našej bytovke. Kým som prišiel dnu a pozrel z okna, tak už jedna z nich bola znova otvorená,“ povedal Peter pre Rimava.sk. Podľa jeho slov sa musí zmeniť prístup ľudí. „Ľudia sú leniví a pristupujú k tomu tak, však zatvorí kontajner niekto druhý. Paradoxom ale je, že sa potom títo ľudia ešte rozčuľujú alebo divia, keď vrany roznášajú odpadky z kontajnerov po okolí,“ doplnil.

Podľa Martiny problémom nie sú len vtáky, ale aj niektorí spoluobčania, ktorí sa hrabú v kontajneroch. „Neraz vidím ako si povyberané veci len tak položia vedľa kontajnera alebo si ich niekde na blízku schovajú, či už pod schody pri bytovke alebo do kríkov. A tam to je kým si pre to niekedy neprídu,“ opísala s tým, že riešenie vidí v ohradení kontajnerov, ktoré by boli pod zámkom. „Takto by bol tento priestor nielen pod strechou a ohradený, ale ku kontajnerom by mali prístup len obyvatelia bytovky a TSM,“ povedala.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross