No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto šetrí na verejnom osvetlení aj naďalej

6. októbra 2011 |  | | |

Rimavskosobotská samospráva, ktorá plánovala šetriť na pouličnom osvetlení do konca mája, pokračuje v šetrení celý rok. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. "Chceme to komplexne vyhodnotiť koncom roka," povedal Barto a doplnil, že na verejné osvetlenie v priebehu roka namontovali snímače na intenzitu svetla, ktoré teraz zažínajú jednotlivé úseky. "Dovtedy to fungovalo na časový spínač," podotkol riaditeľ TSM. Ako doplnil, okrem šetrenia aj vďaka spínačom nemusia teraz, pri posune času, ručne nastavovať každé dva týždne osvetlenie.

Barto zároveň poznamenal, že občania, ktorí majú pocit, že na niektorých miestach sa zapína svetlo pozdejšie, môžu kontaktovať TSM. Ako Barto podotkol, je vypnutá približne 1/3 osvetlenia mesta, nie polovica. "Niektoré miesta sme na požiadanie občanov zapli," uviedol Barto, podľa ktorého takto napríklad sprevádzkovali osvetlenie na Sídlisku Západ pri škole M. Tompu. Letný čas sa posunie na zimný v nedeľu, 30. októbra.

Mesto šetrí na osvetlení od januára, kedy bolo na dočasné vypnutie pracovníkmi TSM určených približne 400 svietidiel. Na asi 20 percentách svietiacich bodov tak mesto za mesiac ušetrí na bežnú prevádzku TSM približne 4,5 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross