No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Muzikál Buď dobrý až do smrti zavíta na divadelné dosky

Pozývame Vás vo štvrtok 30. mája o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na úspešný muzikál divadla Thália z Košíc Buď dobrý až do smrti podľa knižnej predlohy známeho maďarského spisovateľa Zsigmonda Móricza. Postavu Misiho Nyilasa hrá študent rimavskosobotského Gymnázia Mihálya Tompu Márk Antal. V predstavení uvidíme aj známych hercov divadla: Máriu Kövesdi Szabó, Árpáda Pólosa, Mátého Madarásza, Petra Dudása, Petra Nádasdiho a Attilu Bocsárszkého.

„Kto si pozrie, dlho si bude pamätať.“ – píše o predstavení v kultúrnej rubrike Új Szó novinárka Katalin Juhász a dodá, že toto predstavenie košického divadla sa blíži k dokonalosti. A asi na tom niečo bude, keď mesiace dopredu je každé jedno predstavenie vypredané a pozývajú ho do všetkých kútov južného Slovenska. Detské postavy hrajú deti, o ktorých sa literárna kritička uznanlivo vyjadruje výstižnými prirovnaniami, „spievajú ako bohovia, tancujú ako americká pouličná chlapčenská skupina a tvoria súdržnú skupinu ako FC Barcelona“. Muzikál žánrovo nedovolí odkryť všetky hĺbky a vrstvy krásneho a dojímavého príbehu, ale aj tak sa z neho dozvieme, čo sa stane s čestným chlapcom, ktorý okúsi malé i veľké klamstvá života, nedokáže pretrpieť nespravodlivosť a naivne verí v silu čestnosti. Príbeh hovorí „o zrade, pretvárke, slabosti a duševnej sile, o krehkosti ľudských vzťahov a chabosti – miestami dojímavo, ironicky, kriticky, chápavo, žartovne, zdrvujúco a miestami spievajúc, tancujúc, omylne i múdro, ale s divákom vždy hravo sprisahanecky“ – dozvieme sa zo stránky divadla. V predstavení odznejú známe skladby ako Pogi, A tízperc, Az élet szép a pod.

Vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostným menšín si predstavenie dopoludnia pozrú deti zo ZŠ a SŠ s VJM v sprievode svojich učiteľov. O 18.00 hod. bude predstavenie pre verejnosť. Lístky na večerné predstavenie v hodnote 5 € sú v predpredaji v Kníhkupectve Mihálya Tompu. Organizátorom predstavenia je OZ Oxymoron.

Zdroj: OxymoronOdoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross