No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na Dni mesta ocenia osobnosti, bude aj ohňová šou

rimavska-sobotaUž tradične je začiatok mája spájaný aj s oslavami Dni mesta Rimavská Sobota. Tentoraz sa budú konať začiatkom týždňa. Hlavný program osláv začne v utorok, 5. mája, pokračovať bude v stredu kedy vyvrcholia kladením vencov pri príležitosti 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny.
Súčasťou osláv mesta sú aj jarné trhy. Podľa informácií z odboru rozvoja mesta sa na Hlavnom námestí a Ulici SNP rozloží so svojimi výrobkami približne stovka jarmočníkov. Oproti minulým rokom má byť tento rok na výber viac remeselných výrobcov. Rimavskosoboťania sa okrem tradičných jarných trhov môžu tešiť aj na sprievodné akcie.

Utorkový program začne na Hlavnom námestí vystúpením škôlkárov a školákov v rámci programového bloku Deti mestu. Slávnostné otvorenie Dni mesta a jarmoku otvorí primátor úderom 10-tej hodiny. Popoludní bude pódium patriť prezentáciám mládežníckych športových klubov mesta, ako aj krúžkom a súborom z Centra voľného času. Neskôr sa predstavia aj tanečné odbory zo Základnej umeleckej školy a nebudú chýbať ani súbory a krúžky z Mestského kultúrneho strediska.

O 15-tej hodine zasadnú poslanci mestského zastupiteľstva v divadelnej sále Domu kultúry, kde budú odovzdané Ceny mesta. Tento rok Cenu mesta udelia radní Eve Čarnokej, Gézovi Erdélyimu a Združeniu príbuzných a priateľov duševne chorých OPORA G+N.

V podvečerných hodinách zaznejú známe melódie hudobnej stanice SENZI, ktoré vystrieda rocková kapela SEXIT z Rožňavy. Utorkový program uzavrie ohňová šou skupiny FANDANGO.

Úvod stredajších osláv bude patriť detskému divadelnému predstaveniu pod názvom Ezopove bájky z dielne zvolenského divadla Maska. Popoludnie sa ponesie v znamení Senzi hitov v podaní Otta Weitera a Andrei Fischer. Bodkou za oslavami Dni mesta bude koncert country skupiny BLUETREND.

Program Dní mesta zverejnila samospráva na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross