No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci neprelomili primátorove veto o odmenách, pridané však dostanú

rokovanie-msz-aprilPoslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva na utorkovom rokovaní neprelomili veto primátora mesta o svojich odmenách. Budú ich mať však zvýšené od polovice tohto roka. S návrhom na rokovaní prišiel primátor Jozef Šimko, ktorý poslancom vysvetlil, prečo uznesenie o odmenách nepodpísal. "Tie finančné prostriedky nemáme kryté v rozpočte na rok 2015 a 60 tis. eur by sme museli niekde nájsť," povedal. Zároveň však navrhol, že zvýšenie odmien by mohlo byť platné nie od marca, ale až od júla tohto roka, uhradené by boli z rozpočtu na budúci rok.

S návrhom súhlasil Zoltán Bán, predseda klubu Spoločne za rozvoj mesta Rimavská Sobota. Veto primátora prelomené nebolo a poslanci prijali upravený návrh poslaneckého klubu, aby odmeny boli navýšené až od 1. júla 2015. Za návrh hlasovalo 15 poslancov, proti nebol nikto a jedna poslankyňa sa zdržala. O odmenách sa diskutovalo takmer na konci rokovania.

V úvode rokovania radní rozhodovali o majetkoprávnych otázkach, medzi ktorými bol aj prenájom priestorov Espressa v Dome kultúry nakoľko súčasnému majiteľovi končí päťročná nájomná zmluva. Mesto vypíše verejno-obchodnú suťaž v zmysle cenníka aktuálneho všeobecného záväzného nariadenia na obdobie ďalších piatich rokov. Poslanci odsúhlasili aj nového člena v Dozornej rade spoločnosti STEFE, v ktorej má mesto menšinový poddiel. Väčšina poslancov sa zhodla, že bývalého poslanca Petra Bartakoviča nahradí poslanec Zoltán Bán.

Na niekoľkohodinovom rokovaní sa mestskí zaoberali aj futbalom v meste. Po zdĺhavej a miestami emotívnej diskusii o ďalšom osude futbalu nerozhodli a bod z rokovania stiahli. Stretnúť by sa mali na mimoriadnom rokovaní zastupiteľstva 20. mája.

Väčšina poslancov odobrila aj informatívnu správu primátora o investičných zámeroch v rekreačnej oblasti Kurinec. Odsúhlasili aj vytvorenie parkovacích zón na Kurinci, kde by podľa primátora malo byť približne 600 parkovacích miest. Počas leta má byť parkovanie platené a podľa primátora bude poplatok jedno euro za deň. Ako spomenul, zo zisku len z parkovného očakáva 10 až 12 tis. eur.

V úplnom závere rokovania sa rozhodovalo aj o udelení Ceny mesta. V tajnom hlasovaní najväčšiu podporu u poslancov získala Eva Čarnoká, ktorú navrhlo Občianske združenie Miešaný spevácky zbor Bona fide v Rimavskej Sobote. Druhý ocenený je Géza Erdélyi, navrhnutý Komisiou školstva, kultúry, mládeže a športu. Cenu mesta získa aj Združenie príbuzných a priateľov duševne chorých OPORA G+N, ktoré navrhla Komisia sociálnych vecí, rodiny a rómskej problematiky.

Vybraným témam sa budeme venovať priebežne.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross