No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na Kurinci zatvárajú bazény, cez víkend sa ešte ale okúpete. Pripravujú aj ľadovú plochu

kurinecLetnú sezónu na Kurinci pri Rimavskej Sobote už Technické služby mesta tento týždeň ukončili, vzhľadom na dobrý vývoj počasia a záujem ľudí, otvoria však ešte na víkend jeden bazén s teplou vodou. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ TSM Tibor Barto. „Na ukončenie letnej sezóny, vstup bude bezplatný, napustíme menší z dvojice termálnych bazénov so šmýkačkou,“ povedal Barto, podľa ktorého je už celé jazero sprístupnené verejnosti. „Ako je tomu celý rok, okrem leta,“ dodal. Zároveň spomenul, že počet návštevníkov je približne taký ako minulý rok. „August bol síce chladnejší, ale počet ľudí je takmer rovnaký, je to malý rozdiel,“ dodal Barto.

Podľa riaditeľa TSM začiatkom tohto týždňa už otvorili krytú plaváreň a na sezónu pripravujú už aj zimný štadión. Ľadová plocha by mala byť pripravená a odovzdaná do prevádzky hokejistom. „Už majú hotový aj harmonogram,“ poznamenal. Pre verejnosť má byť plocha podľa Barta prístupná ako vlani, od októbra.

Novinkou tento rok na Kurinci bolo živé vysielanie panorámy a aj 16 kusov paliem, ktoré stáli približne 2500 eur. Podľa informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva ešte v júli však detský bazén nebol skolaudovaný a nebol orgánom na ochranu verejného zdravia daný do prevádzky. „Bude zahájené konanie na uloženie pokuty za prevádzkovanie detského bazéna,“ uviedla pre Rimava.sk minulý mesiac vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote Anna Vraniaková.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross