No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na štyri posty vedúcich dostala radnica sedem prihlášok

radnica Rimavská SobotaDo výberového konania na post vedúcich odborov na rimavskosobotskom mestskom úrade prišlo sedem prihlášok. Pre Rimava.sk to uviedol prednosta úradu Štefan Szántó. Výberové konanie sa pritom týka štyroch odborov na radnici - odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry, ekonomického odboru, odboru rozvoja mesta a odboru vnútorných vecí. Prednosta zatiaľ nekonkretizoval, na ktorý z postov sa prihlásilo najviac uchádzačov. Podľa jeho slov sa budú obálky otvárať začiatkom budúceho týždňa. Ako spomenul, termín samotného výberového konania nateraz ešte nie je stanovený.

Výberové konania vypísala samospráva v januári. Primátor Jozef Šimko zdôvodnil, že ide o bežnú prax, podľa neho tak koná väčšina primátorov na Slovensku po ukončení štvorročného obdobia. Ako povedal, ak súčasní vedúci prejdú výberovým konaním, nanovo ich vymenuje. Vypísanie výberového konania pritom podľa neho neznamená, že by niektorých vedúcich chcel dostať z funkcie. „Tí, ktorí pracovali čestne a svedomite, ostávajú ďalej ale niektorí chcú ísť na dôchodok, niektorých treba meniť, pretože v niektorých prípadoch sú problémy, ale o tom by som nerád hovoril,“ povedal primátor.

Doterajšou šéfkou odboru rozvoja mesta bola Eva Muráriková, odbor vnútorných vecí viedla Marta Feketeová, vedúcim odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry sa po nástupe nového vedenia stal Viliam Vidinský. V decembri 2011 vymenoval primátor za novú šéfku ekonomického odboru  Karinu Kochanovú.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross