No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Obyvatelia sa pýtajú: Kto natrel lavičky a hojdačky lepidlom?

perex-sidlisko-rimavaPribližne iba mesiac po veľkom upratovaní Sídliska Rimava v Rimavskej Sobote „vydržali“ byť čerstvo namaľované lavičky či detské hojdačky čistými. Niekto ich natrel lepidlom na myši, ktoré sa stalo osudným niekoľkým vtákom. Ako ďalej Rimava.sk informovali niektorí obyvatelia sídliska, v piesku pre deti našli aj rozbité poháre a sklo.

Okrem lepidla či rozbitého skla v piesku pre deti, však obyvatelia našli aj lavičky i hojdačky natreté ľudskými výkalmi. „Nešetril ani na horčici s kečupom, ktoré tiež použil na náter,“ uviedla jedna z obyvateliek sídliska a dodala, že lavičky ako aj hojdačky boli nanovo namaľované počas upratovania sídliska, 30. apríla. „Je to detské ihrisko, tiež je pochopiteľné, že je tam počuť detský krik, ktorý možno vadí. Je smutné, že máme spoluobčanov, ktorí sú schopní niečoho takého,“ konštatovala obyvateľka.

„Ťažko nájsť slová na toto,“ uviedla pre Rimava.sk predsedníčka výboru mestskej časti Sídlisko Rimava – Malohontská Ľubica Kubiňáková, podľa ktorej je momentálne rovnako ťažké povedať kto to mohol urobiť. „Podľa niektorých obyvateľov by to mohli byť domáci obyvatelia. V minulosti boli od niektorých požiadavky na odstránenie lavičiek,“ spomenula Kubiňáková. Podľa jej slov to však musel niekto spraviť vo večerných až nočných hodinách. „Nie je tam osvetlenie, takže by ho nikto nevidel,“ doplnila. Ako ďalej podotkla, obyvatelia neďalekej bytovky toto vyčíňanie zatiaľ neznámeho vandala či skupiny vandalov odstraňujú. „Pomaly to očisťujú. Lavičky prikryli kartónom, aby si na to polepené miesto niekto nesadol,“ priblížila a dodala, že aj napriek tejto situácii budú ďalej pokračovať vo zveľaďovaní okolia Sídliska Rimava. „Je tu dostatok ľudí, ktorí chceme bývať v príjemnom prostredí,“ dodala na záver.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross