No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Odovzdanie druhého detského ihriska Žihadielko už dnes

A je to tu! Po tohtoročnom až nervydrásajúcom boji v súťaži o detské ihrisko Žihadielko dozrel čas na jeho slávnostné odovzdanie. Po roku obyvatelia Rimavskej Soboty vysúťažili aj druhé detské ihrisko od spoločnosti Lidl. Okrem Mestskej záhrady si ho už od soboty 8. júna budú môcť užiť deti aj na Sídlisku Rimava. Práve tam sa uskutoční v prvý deň víkendu od 10:00 hod. slávnostné odovzdanie aj s bohatým sprievodným programom.

Deti sa v sobotu dopoludnia môžu tešiť aj na včielku Maju, tombolu, hry s ekologickou tematikou a tvorivé dielničky. Nebude chýbať občerstvenie či deťmi obľúbení veselí Trpaslíci z RTVS.

Ako v marci 2019 uviedla pre Rimava.sk Eva Fúriková, projekt manažérka spoločnosti 1st Class Agency, štvrtý ročník súťaže o detské ihrisko bol rekordný, počas takmer siedmich týždňov odovzdali ľudia na webe súťaže pre 69 zapojených miest spolu viac ako 4500 tisíc hlasov. „Takmer dve tretiny z nich pritom patrili víťaznej desiatke,“ poznamenala. Ako ďalej uviedla, víťaznú desiatku pre rok 2019 tvoria mestá: Nové Zámky, Prievidza, Košice – Sídlisko KVP, Partizánske, Revúca, Bánovce nad Bebravou, Hurbanovo, Svit, Komárno a Rimavská Sobota, ktorá získala 146 348 hlasov.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Samozrejmosťou sú aj lavičky,  stojan na bicykle, či odpadkové koše. Hodnota jedného ihriska je 87 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross