No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Okres ostal jediný s nezamestnanosťou nad 30 percent

Urad prace Rimavska SobotaRimavskosobotský okres má dlhodobo neslávne prvenstvo v miere evidovanej nezamestnanosti na Slovensku, aktuálne je  jediným okresom, kde nezamestnanosť presahuje tridsať percent. Uviedol to minister  práce a sociálnych vecí Ján Richter.

Miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Rimavská Sobota predstavuje za apríl 31,18 percent. Oproti marcu ide o zníženie z vtedajších 32,01 percent. Zatiaľ čo v marci miera nezamestnanosti presahovala tridsať percent aj v okrese Revúca, k záveru apríla tu klesla na 27,90 percent. Okres Poltár vykazuje 25,22 percentnú mieru nezamestnanosti.

"Dnes máme len jeden okres, okres Rimavská Sobota, s nezamestnanosťou nad 30 percent," povedal šéf rezortu. Ako ďalej uviedol, nezamestnanosť nad 20 % má 13 okresov a 28 okresov eviduje nezamestnanosť pod 10 %.  "Tieto štatistiky v minulosti takéto neboli," uviedol Richter.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v apríli tohto roka 12,96 %. V porovnaní s marcom klesla o 0,32 percentuálneho bodu. Informoval o tom generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR Marián Valentovič. Na Slovensku bolo na konci minulého mesiaca vyše 349,7 tisíc uchádzačov o prácu, ktorí by hneď mohli nastúpiť do zamestnania. Je to o 8,5 tisíc menej ako v marci.

Rimavskosobotský okres patrí zároveň medzi regióny, kde žije najviac sociálne odkázaných ľudí. Ku koncu minulého mesiaca vykázal takmer 18,2 tis. ľudí poberajúcich sociálne dávky.  Išlo o 21,44 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

Zdroj: Rimava.sk, SITA


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross