No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Poslanci odsúhlasili plat, ktorý svojmu zástupcovi navrhol primátor

zľava - Ing. Ladislav Rigó, JUD. Jozaf Šimko a Štefan SzántóPoslanec rimavskosobotského mestského zastupiteľstva Ladislav Rigó, ktorý bude zástupcom primátora, má za výkon svojej funkcie od marca dostávať mesačný plat vo výške 1 950 eur. Sumu navrhol primátor Jozef Šimko, poslanci ju na utorkovom zasadnutí v hlasovaní schválili. Rigó počas rozhodovania o plate opustil rokovaciu miestnosť.

Ako na rokovaní primátor uviedol, zákon mu umožňuje vybrať si svojho zástupcu. Už na ustanovujúcom decembrovom zasadnutí zastupiteľstva pritom avizoval, že Rigóa mieni vymenovať za viceprimátora. Na výkon svojej funkcie má byť dlhodobo uvoľnený zo zamestnania, pôsobí ako stredoškolský pedagóg. Primátor v minulosti spomenul, že pracovať bez viceprimátora nie je ľahké, v čase jeho neprítomnosti bude mať zástupca všetky kompetencie, s výnimkou personálnych otázok.

Plat viceprimátora predstavuje zhruba šesťdesiat percent v porovnaní s platom, ktorý patrí primátorovi. Poslanci sa v decembri uzniesli na tom, že zákonom stanovený plat primátora navýšia o tridsať percent, na sumu 3 097 eur.  Primátor v minulom volebnom období poberal základný plat.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:
R. SOBOTA: Viceprimátorov plat navrhne primátor, odklepnú ho poslanci


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross