No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Primátor bude mať vyšší plat ako doteraz

JUDr. Jozef Šimko - primátor Rimavskej SobotyPrimátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko bude mať po včerajšom rokovaní mestského zastupiteľstva vyšší plat ako doteraz. Poslanci sa uzniesli na tom, že základný, zákonom stanovený plat, navýšia o tridsať percent. Výsledná suma tak predstavuje viac ako tritisíc eur.

Primátor doteraz poberal základný plat, ktorý mu patrí zo zákona, v tomto roku to bolo 2 382 eur. V minulom volebnom období bolo hlasovanie o plate neraz jablkom sváru medzi primátorom a poslancami. Aprílovú diskusiu na túto tému Šimko označil za Cirkus Humberto. V hlasovaní vtedy neprešiel návrh, aby sa o plate nerokovalo, neúspešné však bolo aj hlasovanie o navyšovaní platu. Rozpačitú situáciu napokon ukončil samotný primátor. Aj na predchádzajúcich zasadnutiach sa o plate opakovane nehlasovalo, primátor návrh stiahol, aj preto, že poslanci sa nevedeli dohodnúť na spôsobe hlasovania. Šimko pritom v minulosti viackrát povedal, že so svojím platom je spokojný, no poukázal na to, že zrejme aj viacerí starostovia majú vyšší plat, ako primátor okresného mesta.

Na včerajšom rokovaní sa poslanci dohodli, že od 3. decembra patrí primátorovi plat zvýšený o tridsať percent, teda na sumu 3 097 eur. Zasadnutie počas prejednávania tohto bodu programu viedol poslanec Ladislav Rigó, primátor Jozef Šimko vyšiel z rokovacej sály.

Základný plat je stanovený zákonom, ako súčin priemernej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve (824 eur) a násobku podľa počtu obyvateľov mesta (2,89). Zastupiteľstvo ho môže zvýšiť, a to až o 70 percent.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

Starostka v Rimavskej Seči má naďalej vyšší plat ako primátori miest v okrese
R. SOBOTA: Cirkus Humberto! Tak primátor označil hlasovanie o jeho plate
R. SOBOTA: Primátor nechcel, aby sa rokovalo o jeho plate
Primátor rozdelil odmeny, jeho plat poslanci nezvýšili


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross