No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Starostka v Rimavskej Seči má naďalej vyšší plat ako primátori miest v okrese

6. mája 2014 |  | |

rimavska_secStarostka v obci Rimavská Seč v okrese Rimavská Sobota bude aj tento rok naďalej poberať vyšší plat ako primátori miest v okrese. Poslanci obecného zastupiteľstva jej uplynulý mesiac odsúhlasili maximálne, 70 percentné navýšenie k základnému platu. Za výkon funkcie tak Márta Stubendek v obci s približne 2 tis. obyvateľmi dostane mesačne približne 2 780 eur. Ako pre Rimava.sk Stubendek uviedla, plat má navýšený rovnako ako vlani. Zo starostovského platu aj naďalej podporuje miestny futbal. "Darí sa nám, sme prví a chceme postúpiť do vyššej súťaže," povedala Stubendek.

V porovnaní so starostkou zarába primátor 23-tisícového okresného mesta Jozef Šimko približne o 400 eur menej. Jeho mesačný plat predstavuje 2 382 eur. Poslanci mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote sa na navýšení primátorovho platu v apríli nevedeli dohodnúť, diskusiu napokon ukončil sám primátor so slovami, že ide o Cirkus Humberto. Ako ďalej povedal, je jediný primátor, ktorý poberá základný plat, no aj keby mu ho poslanci zvýšili, neprijme to.

Každoročným prerokovaním platu sa zaoberali aj poslanci v Hnúšti aj Tisovci. Primátorovi Hnúšte po zasadnutí zastupiteľstva patrí plat 2 410 eur, čo znamená 25-percentné navýšenie k základnému platu. Poslanci hlasovali verejne, s návrhom ponechať plat primátora mesta rovnaký ako doteraz prišiel poslanec Roman Lebeda. Proti bola len Marta Jurčová, niekdajšia primátorka, ktorá navrhovala, aby Bagačkovi schválili základný plat.

Tisovský primátor Peter Mináč pracuje po minuloročných úsporách opäť na plný úväzok. K základnému platu mu poslanci schválili aj dvadsať percentné navýšenie, čo predstavuje sumu 2 146 eur mesačne.

Starostom a primátorom patrí plat, ktorý je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve za predchádzajúci kalendárny rok (824 eur) a násobku podľa počtu obyvateľov. Základný plat starostu nemôže byť nižší.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross