No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Poslanci súhlasili s predajom výmeničky. Na pretrase bol aj útulok pre psov

22. októbra 2014 |  | | |

z rokovania mszPoslanci mestského zastupiteľstva súhlasili so zámerom priameho odpredaja prebytočného majetku mesta, bývalej výmeničky, pre spoločnosť Mad, ktorá na Dobšinského ulici v Rimavskej Sobote zrekonštruovala panelák po neplatičoch. Za návrh hlasovalo 15 zo 17-tich prítomných poslancov.

Proti priamemu odpredaju bol iba poslanec Tomáš Sliva a Jozef Tóth. Prikláňali sa skôr k verejnej obchodnej súťaži pre viacerých záujemcov, ktorej by sa mohli zúčastniť aj terajší žiadatelia. Ako na rokovaní uviedol poslanec Sliva, s odpredajom súhlasí, poukázal však na obavy obyvateľov, aby z výmeničky nevznikli garáže. Zároveň požadoval aj garancie úprav okolia, ktoré spoločnosť prisľúbila. Poslanec Tóth pripomenul predošlý predaj verejných priestranstiev okolo paneláku. „A teraz je tam štvormetrový plot,“ dodal.

hlasovanieNaopak, poslanec Štefan Baláž vyzdvihol, že okolie paneláku je skultúrnené a stavba vyhrala aj ocenenie za architektúru medzi bytovými domami na Slovensku. Ako Baláž poznamenal, spoločnosť tam preinvestovala veľa financií a preto majetok, o ktorý majú záujem, by mal prislúchať im.

Spoločnosť žiadala o odkúpenie priestorov na uloženie náradia a náčinia nutného na opravu a údržbu objektov, ale aj na letnú a zimnú údržbu pozemkov a parkovísk. Rekonštrukciou výmeničky má byť ukončená revitalizácia celého okolia bezprostredne susediaceho s bytovým domom. Kúpna cena bude stanovená v zmysle znaleckého posudku. Po jeho vyhotovení sa materiál znovu vráti pred poslancov.

 

Poslanci diskutovali aj o nezrealizovanej výstavbe útulku pre psov
Tému nevyhnutnej výstavby útulku pre psov pripomenul na rokovaní poslanec Július Sojka. Ako v interpelácii uviedol, pod petíciu za výstavbu útulku, financovanú z výberu dane za psa, sa podpísalo približne tritisíc občanov, ide tak za posledné obdobie o najmasovejšiu petíciu v Rimavskej Sobote. Podľa Sojku však doposiaľ ostala bez odozvy. Podľa primátora Jozefa Šimka sa pracuje na projektovej dokumentácii. Ako poznamenal, o pozemok v okrajovej časti mesta smerom na Rimavské Janovce medzičasom prejavila záujem ďalšia spoločnosť, takže útulok zrejme postavia v inej lokalite, na Včelinci.
Pozemok v smere na Rimavské Janovce prenajala samospráva približne pred dvomi rokmi občianskemu združeniu Best Friends útulok RS. Pri sídle firmy best Automax chceli aktivisti útulok postaviť na vlastné náklady, ako však uviedli, nedočkali sa vyčistenia pozemku zo strany samosprávy. Nájom bol ukončený.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross