No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Požiar odparkovaného auta spozorovali okoloidúci, privolali hasičov

Podozrivý dym a následný požiar z odparkovaného auta na Ulici Dobšinského v Rimavskej Sobote spozorovali náhodní okoloidúci. Na operačné stredisko volali akonáhle ho zbadali. Včasný príchod hasičov zamedzil * úplnému zhoreniu auta či rozšíreniu požiaru na vedľajšie auto. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Rimavská Sobota, na vozidle vznikli škody odhadnuté na 500 eur a vedľa stojace auto plamene neohrozili.

"Začalo horieť v motorovej časti, pod kapotou," priblížil riaditeľ s tým, že pravdepodobne išlo o technickú poruchu, alebo chybu na elektrickom vedení. K problému malo dôjsť asi po polhodine od jeho odparkovania.

Článok pokračuje pod reklamou.Požiare áut pritom už podľa hasičov nebývajú zriedkavé, za posledné dva mesiace hasiči v okrese Rimavská Sobota zasahovali pri dvoch. Ak vodič zbadá dymenie spod kapoty počas jazdy, hasiči odporúčajú čo najkôr zastaviť, opustiť vozidlo a volať na tiesňovú linku 150 alebo 112. V prípade ak sú možnosti, Laššák odporúča použiť hasiaci prístroj, ktorý ale nepatrí k povinnej výbave, ale niekedy sa ho oplatí nosiť v aute. Za veľmi dôležité však považuje neotvárať kapotu, ak pod ňou už horí a chýbajú hasiace prostriedky. "Lebo keď otvoria kapotu a nie je k dispozícii dostatok hasiacej látky, tak sa tam dostane vzduch a rozhorí sa to ešte viac," zdôraznil Laššák. Zároveň podotkol, že väčšina požiarov keď začína horieť, ak nejde o výbuch, sa dá udupať alebo zahasiť a preto je dôležitá pozornosť a duchaprítomnosť ľudí.

Zdroj: Rimava.sk

Oprava 15:26 hod. - oprava v slove zamedzil.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross