No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Referendum o internáte nebude, budova je na predaj za viac ako milión

RIMAVSKÁ SOBOTA – Avizované referendum, ktoré malo rozhodnúť o budúcnosti bývalého Domova mládeže, sa konať nebude. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom utorkovom (26. marca) zasadnutí. Tak isto odhlasovali, že schátraná budova bude na predaj.

Poslanec Róbert Kuvik na stretnutí predložil žiadosť, ktorá vyplývala z posledného stretnutia Výboru mestskej časti (VMČ) Rožňavská – Šibeničný vrch – Sabová – Vinica. Tá hovorila o vytvorení referenda pre obyvateľov mesta, ktorí by rozhodli o budúcnosti bývalého internátu.  

Ako priblížila vedúca odboru vnútorných vecí na mestskom úrade Zuzana Zsírosová, referendum by z mestskej kasy ukrojilo približne 30-tisíc eur. Na to primátor mesta Jozef Šimko reagoval, že je to plytvanie peňazí.

Článok pokračuje pod reklamou


"Tento internát špatí naše mesto. Vybudovali ho v roku 1961-1964, až do roku 2006 slúžil pre potreby našej mládeže. Prevzali sme ho na základe výmennej zmluvy do vlastníctva mesta. V roku 2015 sme ho zamurovali a bezdomovci ho vybúrali a nasťahovali sa tam. Pravidelne tam naši požiarnici chodia hasiť,“ pokračoval primátor s tým, že hodnota diela bola ešte z roku 2018 určená znalkyňou vychádzala na 465-tisíc eur. "Nová cena je 75 eur za meter štvorcový v Rimavskej Sobote. To nám vychádza na minimálnu sumu tak 1,2 milióna eur,“ doplnil.


K TÉME: Výbor mestskej časti zasadol, Soboťania žiadajú o vyhlásenie miestneho referenda


Odpredaj nehnuteľnosti bude mesto realizovať formou obchodnej verejnej súťaže s finančnou zábezpekou 120-tisíc eur. "My nevieme našim obyvateľom poskytnúť byty a mladí na hypotéky nemajú. Toto je jediná možnosť. Prichádza k nám zahraničná firma Winkelmann a potrebujeme od budúceho roka byty pre ľudí, ktorí budú pracovať v tejto firme. Bol by som rád, keby sme nejakou formou internát vyriešili," dodal primátor.

Názory poslancov sa líšili, ale v početnej väčšine aj stretávali na rovnakej ceste. Kuvik ale napokon predložil návrh s doplňujúcim uznesením, ktoré hovorí o tom, že záujemca mestu predloží svoj investičný zámer, zastavovaciu štúdiu a vizualizáciu plánovaného využitia priestoru.

Poslanci schválili bod odpredaja bývalého Domova mládeže na ulici Školskej aj s doplňujúcim uznesením poslanca Kuvika. Zdevastovaná budova je na predaj za minimálnu sumu – 1,2 milióna eur.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross