No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Sprevádzkovali zimný štadión, bazény na Kurinci zatvárajú

hkm-rimavska-sobota2Zimný štadión v Rimavskej Sobote otvoril svoje brány. Jeho služby zatiaľ využívajú hokejisti, pre verejnosť bude sprístupnený od októbra. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. „Zimný štadión bol sprevádzkovaný, ľad je už pripravený a začala aj príprava hokejistov,“ povedal Barto, podľa ktorého k zmenám či iným úpravám mimo sezónu nedošlo. Podľa nového tajomníka klubu HKM Rimavská Sobota Štefana Hanzela, oficiálne sa tréningy jednotlivých kategórií začali včera. Ako spomenul, muži majú za sebou už dva úspešné prípravné zápasy v Lučenci a Brezne. Najbližší zápas, pred štartom súťaže, ich čaká už na domácom ľade s Breznom v sobotu, 13. septembra o 17,00 hod.

„Dnešným dňom sme oficiálne uzavreli rekreačnú oblasť Kurinec,“ informoval ďalej Tibor Barto a dodal, že kvôli počasiu v posledných dňoch zaznamenali už veľmi slabú návštevnosť a prevádzka bola nerentabilná. Podľa Barta ale celková návštevnosť bola aj kvôli novým bazénom počas sezóny veľmi dobrá a dopadla nad očakávania. „Najmä v júli, keď cez víkendy bolo denne na kúpalisku viac ako 2 500 platiacich návštevníkov,“ hovorí Barto a dodáva, že celkovú bilanciu zatiaľ ešte spracovanú nemajú. Väčšina ľudí bola v lete podľa Barta ohromená tým, že majú možnosť kúpať sa v troch rôznorodých vodách, okrem bazénov s pitnou a geotermálnou vodou aj v prírodnom jazere.

Areál kúpaliska, ktorého oplotenie sa podľa Barta stretlo s kritikou, bude otvorený a promenáda pri jazere bude sprístupnená verejnosti. „Pri nových bazénoch robíme provizórne oplotenie,“ priblížil Barto a dodal, že uzavrú člnkáreň, ako aj športový areál s tenisovými kurtami, ktorý bol v posledných dňoch nevyužívaný.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross