No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Učitelia i priatelia škôl sa stretli na tradičnom futbalovom turnaji

12. februára 2019 |  | |

Zamestnanci základných a stredných škôl v Rimavskej Sobote si uplynulý piatok zmerali svoje sily na tradičnom futbalovom turnaji o pohár riaditeľov Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP) a Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS).Na palubovke už 26. ročníka futbalového turnaja sa stretlo päť družstiev. Okrem tohtoročnej usporiadateľskej školy (SOŠTaAP) sa na palubovke stretli aj SOŠOS, výber špeciálnych škôl, výber základných škôl a predstavil sa aj tím futbalových priateľov školy. Ako povedal pre Rimava.sk riaditeľ SOŠTaAP Karol Kisantal, keďže na školách prebiehajú lyžiarske kurzy, tak tento rok družstvo nepostavili základné školy s vyučovacím jazykom maďarským. „Rovnako tak aj termín konania turnaja bol posunutý oproti tomu klasickému, ktorý vždy pripadá na prvý februárový piatok,“ poznamenal riaditeľ.

Napriek tomu sa na palubovke stretlo päť družstiev a nechýbala podľa Kisantala dobrá atmosféra. „Celý turnaj hodnotím kladne. Nechýbalo počas i po turnaji občerstvenie a celé sa to nieslo v príjemnej atmosfére,“ priblížil riaditeľ.

A kto sa stal víťazom? Prvé miesto vybojoval tím futbalových priateľov školy, za ním skončil výber špeciálnych škôl, 3. miesto si odnášal tohtoročný organizátor (SOŠTaAP), 4. miesto patrilo základným školám a takpovediac 5-stupňový víťazný Olymp uzatvárala druhá usporiadateľská škola SOŠOS. A prečo 5-stupňový Olymp? Ako priblížil riaditeľ Kisantal, futbalový turnaj je hlavne o budovaní vzťahov medzi zamestnancami jednotlivých škôl. „Spoločne sa stretneme, spoznáme a vymeníme si skúsenosti,“ poznamenal a dodal, že preto ani jedno družstvo neodchádzalo naprázdno. V rámci vyhodnotenia odovzdali aj ceny jednotlivcom. Za strelených päť gólov si cenu najlepšieho strelca odniesol Jozef Morong zo SOŠTaAP a cenu pre najlepšieho hráča získal Dušan Sroka z tímu futbalových priateľov školy. A aj keď išlo o priateľský turnaj, na výkony a fair-play dozeral rozhodca Roman Pockľan.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív SOŠTaAP


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross