No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V meste budú hľadať zlatú smeť, veľké upratovanie sa blíži

perex-upratovanieMáte už za sebou veľké jarné upratovanie? Našli ste počas neho aj nejaký „poklad“? Ak nie, tak potom by vám nemalo ujsť Veľké upratovanie, pri ktorom hrozí, že ten „poklad“ nájdete a budete zaň odmenení. Tým, čo sa to nepodarí však nemusia zúfať, aj vďaka nim bude časť mesta o čosi krajšia a čistejšia. A za odmenu si pochutnajú na guľáši pri dobrej hudbe. Tak chystajte hrable, vidly, lopaty i všetko záhradné náradie a v sobotu, 30. apríla, sa ide do ulíc Rimavskej Soboty!

Akciu s názvom Veľké upratovanie pripravili členovia výboru mestskej časti Sídliska Rimava – Malohontská v spolupráci s občianskym združením Naša Sobota i mestom Rimavská Sobota. Podľa slov predsedníčky výboru mestskej časti Sídlisko Rimava – Malohontská Ľubici Kubiňákovej, túto akciu sa snažia zopakovať po dvoch rokoch. „Bude to také väčšie upratovanie mestskej časti. Technické služby mesta so svojim počtom pracovníkov nestíhajú upratať všetky časti mesta a chceli by sme, aby aj viacej ľudí vyšlo na raz do ulíc a aby bolo vidieť aj nejakú viditeľnú prácu,“ priblížila Kubiňáková.

Veľké upratovanie pred dvoma rokmi

Veľké upratovanie pred dvoma rokmi

Ako spomenula, keď prišla s touto myšlienkou pred ostatných členov výboru, stretla sa s pozitívnou reakciou. „Tak sme zobrali rozum do hrsti a zorganizovali túto akciu,“ doplnila a dodala, že práce sa budú týkať vyhrabávania starého lístia, zbierania haluzí, čistenia okrajov chodníkov i zametania, natierania zábradlí, preliezok či opráv lavičiek. Podľa Kubiňákovej náradie ako aj farby či štetce poskytne OZ Naša Sobota a TSM. „Ale samozrejme pripomíname, aby si ľudia doniesli aj vlastné náradie,“ avizuje predsedníčka výboru mestskej časti, podľa ktorej TSM zabezpečí aj veľkoobjemové kontajnery. Ako doplnila brigádnici nemusia byť len obyvatelia mestskej časti Sídlisko Rimava - Malohontská, môžu prísť aj z iných mestských častí. „Veď mesto je nás všetkých. A keď bude robiť iná časť brigádu, radi na oplátku prídeme my,“ podotkla.

„Výbor mestskej časti nás oslovil s nápadom veľkého upratovania, keďže ho pred dvoma rokmi občianske združenie Naša Sobota organizovali po celom meste. A aj tentokrát sa veľmi radi zapojíme a pomôžeme,“ povedal Alexander Bacso z OZ Naša Sobota. „Náš príspevok k akcii spočíva najmä v poskytnutí materiálu, zelene na výsadbu, zabezpečení občerstvenia pre účastníkov, oslovovaní sponzorovi aj pri organizácii a propagácii podujatia. A samozrejme sa pridajú aj naši členovia“, upresnil.

A ako nám Bacso ďalej prezradil, Veľké upratovanie nebude len o práci. Pripravená bude aj súťaž v hľadaní zlatej smeti. Podľa jeho slov mestskú časť rozdelili na štyri lokality a v každej z nich ukryjú zlatú smeť. „A ten kto ju nájde ako prvý bude odmenený,“ poznamenal Bacso a dodal, že „naprázdno“ neodídu ani neúspešní pátrači. Pre nich ako aj pre všetkých zúčastnených bude odmenou guľáš, nebude však chýbať ani hudba. „Ide o to, aby bola dobrá nálada a aby sa aj ľudia lepšie spoznali s členmi výboru ako aj s Našou Sobotou, aby tá súdržnosť bola ešte väčšia,“ ozrejmil cieľ akcie.

Takže, ak aj vy chcete priložiť ruku k dielu a záleží vám na čistote v meste, príďte v sobotu, 30. apríla o 8:30 hod. na ihrisko za práčovňou na Sídlisku Rimava a prežite hoci pracovný, ale o to krajší deň, počas ktorého aj vďaka vám bude mesto čistejšie, a možno to budete práve vy, kto nájde zlatú smeť a domov si okrem dobrého pocitu odnesie aj výhru 😉

NS-uprat-2016-WEB

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross