No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V meste našli ďalšie uhynuté vtáky

V Rimavskej Sobote našli dnes dopoludnia ďalšie uhynuté vtáky. Po nedávnom náleze mladých kaviek v areáli súkromného konzervatória na Školskej ulici našli havrany v mestskej záhrade. Niektoré ležali tesne vedľa chodníka, pravdepodobne išlo o dospelé jedince. Celkovo ich v parku našli približne dvanásť. Na mieste bol zoológ, zástupcovia Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy (RVPS) ako aj polícia. Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v prípade prijali trestné oznámenie od štátnej ochrany prírody. Uhynuté jedince budú podrobené vyšetreniu či môže ísť o infekciu, ochorenie alebo prípadné úmyselné otrávenie. Kováčiková zároveň dodala, že podľa výsledkov polícia rozhodne o ďalšom postupe.

V mestskej záhrade v súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce oplotenia areálu, obnove chodníkov či prepojenia parku s bývalým kúpaliskom. Na kúpalisku je tiež aj nová atrakcia, tri čierne labute. Pri vstupe do areálu dnes žeriavom ukladali drevenú ozdobnú vstupnú bránu. Podľa našich informácií súčasťou vynovenia parku má byť aj kamerový systém, ktorý bude dohliadať na areál.

Tento mesiac nejde o prvé uhynuté kusy vtákov. Mladé kavky našli aj začiatkom mesiaca na Školskej ulici. Podľa riaditeľa RVPS v Rimavskej Sobote Rudolfa Smrigu, išlo o tohtoročné kavky a vyšetrenie uhynutých kusov nákazu vylúčilo.

Kavky či havrany a ich škrekot najmä v ranných hodinách boli témou v Rimavskej Sobote pred niekoľkými rokmi. Obyvatelia niektorých sídlisk sa sťažovali na ich škrekot, samospráva po udelení výnimky potom dala zhodiť niekoľko desiatok hniezd na Kraskovej ulici, v mestskej záhrade aj na Sídlisku Rimava. Hniezda zhadzovali pracovníci dodávateľskej firmy, ktorá sa zameriava na prácu vo výškach, mesto jej zaplatilo 3 000 eur. Podnety od obyvateľov Radnica však dostávala okrem Sídliska Rimava aj z Rožňavskej ulice.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: MaSkmedia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross