No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V špeciálnej základnej škole Rozdávali radosť

Rozdávame radosť. Pod týmto názvom realizovali aktéri Občianskeho združenia artRIS ďalší projekt v spolupráci so Špeciálnou základnou školou na Bottovej ulici v Rimavskej Sobote. Projekt bol podporený v Grantovom programe zamestnancov Nadácie Volkswagen Slovakia. Rimava.sk o tom informovala projektová manažérka občianskeho združenia Helena Danišová.

„Je pozoruhodné, ako niektoré nadácie motivujú svojich zamestnancov, aby sa vo voľnom čase angažovali v charitatívnych či dobrovoľníckych aktivitách. Jednou z nich je aj Nadácia Volkswagen Slovakia, ktorá sa v roku 2018 rozhodla podporiť svojich zamestnancov, ktorí mali zaujímavú myšlienku, ako pomôcť regiónu, odkiaľ pochádzajú. Tak sa mohlo stať, že zamestnanec spoločnosti Volkswagen, pochádzajúci z okresu Rimavská Sobota, získal podporu pre „svoj projekt“, ktorý mohol realizovať s našou organizáciou OZ artRIS priamo v okresnom meste,“ priblížila Danišová.

Podľa jej slov jednou z tém grantového programu pre rok 2018 bolo „Vzdelávanie a podpora pre sociálne slabšie resp. inak znevýhodnené skupiny obyvateľstva“, do ktorej sa zapojili. „My sme sa rozhodli pomôcť deťom, s ktorými už dlhšiu dobu spolupracujeme ako dobrovoľníci, konkrétne v Špeciálnej základnej škole na Bottovej ulici v Rimavskej Sobote. Zámerom projektu bolo rozvíjať zručnosti žiakov, ktorí sa v rámci workshopov učili techniky plstenia a pracovať s drevom,“ ozrejmila projektová manažérka. Ako ďalej uviedla, na pravidelných stretnutiach deti mali možnosť nacvičiť bábkové divadielko, vyrobiť rekvizity a spoločne s dobrovoľníkmi si zahrať pred verejnosťou.

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sa tak podľa Danišovej v priestoroch školy 24. októbra uskutočnilo predstavenie bábkového divadla, na ktoré boli pozvaní i rodičia a starí rodičia žiakov. „Chceli sme rozdávať radosť, ale i upútať pozornosť na špecifické potreby týchto mladých ľudí. Verím, že naše predsavzatia ako aj ciele projektu boli naplnené, hlavne čo sa týka rozvoja medziľudských vzťahov, príležitosti sebarealizácie hendikepovaných mladých ľudí a motivácie k ďalšej tvorbe,“ poznamenala. Ako zároveň podotkla, vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia deti dostali i darčeky vo forme detských knižiek, CD/DVD a CD prehrávača, ktoré im v budúcnosti budú slúžiť pri ďalšej činnosti.

„Na záver sa chcem poďakovať i vedeniu Špeciálnej základnej školy, pedagogickému personálu, dobrovoľníkom a zamestnancovi Volkswagenu pánovi Gembickému, ktorý sa takýmto spôsobom rozhodol pomôcť svojmu regiónu a mladým ľuďom,“ dodala na záver.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Helena Danišová


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross