No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V závere mesiaca chystá samospráva jarmok. Tu je program

Gemersko-malohontský jarmokVystúpenia domácich krúžkov,  súborov a hudobníkov dominujú programu tradičného Gemersko-malohontského jarmoku, ktorý rimavskosobotská samospráva pripravuje na záver mesiaca. V piatok a v sobotu, 26. a 27. septembra, rozložia obchodníci svoje predajné stánky na Hlavnom námestí a pri pošte.  Centrom diania však bude aj Dom kultúry, kde sa plodmi zo svojich záhrad budú môcť pochváliť pestovatelia z celého okresu aj okolia.

V poradí tretí ročník výstavy ovocia, zeleniny či kvetov otvoria v piatok ráno o 9.00 hod. Vlani sa tu prezentovalo vyše sto vystavovateľov s približne tisíckou exemplárov, z roka na rok ich je viac. Ako už Rimava.sk informovala, súčasťou výstavy majú byť aj odborné prednášky pre záhradkárov.

Na Hlavnom námestí sa program začne dopoludnia. Po oficiálnom zahájení jarmoku o 10.00 hod.  príde na rad divadelné predstavenie pre deti, Alica v krajine zázrakov. Popoludní bude pódium patriť krúžkom a súborom z Centra voľného času Relax a Mestského kultúrneho strediska ako aj folklórnym súborom. Podvečer o 16:30 hod. sa predstaví ľudová hudba Borovienka, potom duo Magda Rák a Dodo Mikulec. Piatkový program zavŕši koncert hudobnej skupiny Abscondo z Košíc.
Počas dňa na radnici vyhodnotia súťaž, v ktorej mesto hľadalo najkrajší balkón a predzáhradku.

V sobotu jarmočnú náladu v centre mesta spestrí vystúpenie country skupiny Bluetrend a dychovej hudby Sobotienka, zahrajú dopoludnia.

Sprievodným podujatím jarmoku je sobotňajší futbalový zápas, rimavskosobotskí futbalisti privítajú na trávniku súperov zo Zvolena. Počas jarmoku si Soboťania aj návštevníci mesta budú môcť pozrieť niekoľko výstav, v Mestskej galérii uvidia "Úschovňu" Veroniky Rónaiovej, v Galérii Ganevia fotografie Arpáda Horvátha "Pešky po Paríži". Turistické informačné centrum predstaví na fotkách Cerovú vrchovinu, výstava v Gemersko-malohontskom múzeu približuje včely a včelárstvo.

jarmok_program

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross