No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Chystajú výstavu ovocia a zeleniny. Svojou úrodou sa môžu prísť pochváliť všetci záhradkári

vystava-zahradkariV Rimavskej Sobote sa koncom mesiaca stretnú poľnohospodári a záhradkári z okresu aj širokého okolia. Pochváliť sa prídu svojou tohtoročnou úrodou či výrobkami. V poradí už tretí ročník výstavy ovocia a zeleniny, ktorá sa každým rokom rozrastá, sa opäť uskutoční v Dome kultúry 26. a 27. septembra, počas dní Gemerského jarmoku. Ako pre Rimava.sk uviedol kurátor výstavy a tajomník Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov Štefan Faršang, radi privítajú aj neorganizovaných záhradkárov zo všetkých, aj najvzdialenejších obcí nášho okresu. „Pozývame všetkých nadšencov ovocia, zeleniny, okrasných rastlín a aktívneho relaxu v záhradkách,“ uviedol Faršang.

Na výstave toho najlepšieho zo svojej úrody ovocia a zeleniny sa minulý rok prezentovalo viac ako sto vystavovateľov s približne tisíckou exemplárov. Ich počet rastie každým rokom. Okrem jednotlivcov boli na výstave aj zástupcovia podnikov z okresu, blízkeho okolia či spoza hraníc. Vystavené boli aj okrasné rastliny, vína, exotické plodiny, drobné hospodárske zvieratá, včely, záhradnícka technika či destiláty. „Ako každý rok, aj tento pripravujeme súťaž o najkrajší orech z našej oblasti,“ pripomenul Faršang. Okrem zväzu záhradkárov výstavu organizuje Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora a Mesto Rimavská Sobota. Súčasťou výstavy bude aj odborná prednáška členov Slovenského zväzu záhradkárov Evy Šídovej a Ivana Hričovského, ktorý radí všetkým záhradkárom a milovníkom práce s pôdou.

Na výstavu je možné prihlásiť sa do 22. septembra, telefonicky na čísle 0905 846 463 alebo emailom na [email protected].

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
FOTO/VIDEO: Ovocie, zeleninu aj zvieratá prezentuje viac ako stovka vystavovateľov
FOTO: Rimavská Sobota ožila jubilejným Gemersko-malohontským jarmokom


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross