No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Z mesta urobili galériu, v uliciach vystavili svoje fotky

17. decembra 2013 |  | | |

v-uliciach-mestaPri školách, na moste, cestou zo stanice, na námestí, pri Sociálnej poisťovni či prokuratúre. Aj na týchto miestach môžu Rimavskosoboťania od včera obdivovať víťazné fotografie zo súťaže Fotonadšencov. Ako pre Rimava.sk potvrdila Regina Špitálová z občianskeho združenia Oxymoron, ktoré projekt pripravilo, v uliciach sa objavilo 20 bannerov s fotografickými kolážami. „Snažili sme sa pokryť celé mesto, aby fotografie ľudí prekvapili. Už včera sme sa stretli s pozitívnymi reakciami okoloidúcich," povedala Špitálová.

Ako pripomenula, zámerom projektu bolo oživiť bežný život mesta, ponúknuť umenie v uliciach a prezentovať tvorbu šikovných ľudí, ktorým učarila fotografia. Súťaž o najkrajšiu fotografiu rimavskosobotských Fotonadšencov sa stretla s veľkým záujmom verejnosti. Svoje fotografie alebo koláže poslalo 44 autorov od 11 rokov do 60 rokov, nielen z Rimavskej Soboty a okolia, ale i z Lučenca a Hnúšte. Porotou bola široká verejnosť, hlasovalo sa na sociálnej sieti Facebook. Najviac hlasov dostal 16 ročný študent z Rimavských Janoviec Matej Kováč, 16 ročná študentka Gymnázia I. Kraska Radka Činčurová a 34 ročný Štefan Bán.

Projekt V uliciach mesta Rimavská Sobota pripravilo Občianske združenie Oxymoron s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Fotonadšenci z RS je neformálna skupina amatérskych fotografov z Rimavskej Soboty a okolia, ktorá vznikla na sociálnej sieti z potreby podeliť sa o skúsenosti z fotografovania.  „Denne sem pridávame  fotografie a príspevky s otázkami týkajúcimi sa fotografie, techniky fotografovania i technického vybavenia, fungujeme už tretí rok,“ povedal zakladateľ skupiny Imrich Kopec. Členovia z Rimavskej Soboty sa aj reálne stretávajú. Počas svojich stretnutí si vyskúšali rôzne spôsoby fotenia – zamerali sa na fotoportrét, zátišie, produktovú fotografiu či krajinku. Výsledky zo stretnutí ale aj fotografie, ktoré vytvoria mimo, zverejňujú v profile skupiny, navzájom si ich hodnotia a radia, čo vylepšiť, ako odstrániť nedostatky.

[nggallery id=1255]

Zdroj: Rimava.sk, OZ Oxymoron, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross