No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rady mestskej polície posilnil aj bývalý príslušník policajného zboru

6. októbra 2010 |  | | |

Počet príslušníkov mestskej polície v Rimavskej Sobote je po približne dvoch rokoch opäť plný. K trinástim minulý mesiac pribudli ďalší dvaja. Ako Rimava.sk ďalej informoval náčelník mestskej polície Peter Berecz, jeden príslušník je od 13. seprembra na kurze odbornej spôsobilosti v Žiline, druhý kurz nepotrebuje. "Je to bývalý príslušník policajného zboru, má výnimku zo zákona. Absolvoval 13 rokov praxe. Počas služby pôsobil aj v Rimavskej Sobote," hovorí náčelník, podľa ktorého je takýto "hotový" človek prínosom pre mestskú políciu. 

Berecz predpokladá, že druhý príslušník nastúpi po ukončení kurzu začiatkom decembra. Doplnenie počtu mestských policajtov podľa náčelníka prispeje k posilneniu peších hliadok v meste, či popoludňajších zmien.

Žiadosti o prijatie do zamestnania záujemcovia podávali do polovice mája. Záujem bol podľa Berecza väčší ako v predchádzajúcom období. "Kvalita bola tiež lepšia, ako inokedy, no zvýšili sme aj náročnosť," zdôraznil.

Počet mestských policajtov v Rimavskej Sobote sa v roku 2008 zvýšil z deviatich na pätnásť. O navýšení stavu policajtov rozhodli mestskí poslanci v októbri 2007. Medzičasom sa rady mestskej polície priebežne znížili o dvoch.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

Posilnená mestská polícia hliadkuje do jednej v noci
Mestská polícia v Rim. Sobote má o ďalšieho príslušníka menej
Z Mestskej polície v R. Sobote odišiel ďalší z nových príslušníkov
Odchádzajúca policajtka musí uhradiť náklady za kurz odbornej spôsobilosti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross