No active "ca-sidebar-197687" sidebar

REDAKCIA: Truhlica hlášok alebo ako to vyzerá keď sa „zadarí“

perex-rimava-sk_Rok 2016 ubehol ako voda, no my v redakcii Rimava.sk sme počas neho opäť nazbierali zopár vtipných hlášok, ale aj našich písomných „brebtov“. A keď už ten rok končí, tak by sme sa radi by s vami o niektoré podelili. Tak poďme na to...

Brebty, ach tie brebty

Začiatok roka patril aj oficiálnemu otvoreniu lučeneckej synagógy, o ktorej sme vám priniesli niekoľko článkov. Možno si spomínate, možno nie, počas jej rekonštrukcie našli v útrobách budovy časovú schránku. A tu vzniká kameň úrazu, z tejto časovej schránky sme takpovediac urobili matriošku. Ešte pred vydaním článku, nášho kolegu zaujala táto veta: Synagóga na začiatku rekonštrukčných prác vydala časovú schránku, v ktorej sa nachádzala unikátna časová schránka. Veru, pozastavili sme sa nad touto vetou, no hneď sme zhodnotili, že schránkovú matriošku s určitosťou v synagóge nenašli, potvrdili nám to aj archeológovia 🙂 Podobný prípad sa u nás v redakcii udial pri jednej z pátracích policajných akcií. No, aby sme to uviedli na pravú mieru. V prvej verzii článku však jedna veta hovorila niečo iné. Veď posúďte sami, veta znela: Na Kurinci a v okolitých lesoch má muž hľadať približne 15 policajtov. A do tretice, vedeli ste, že primátori sú oceňovaní, keď sú vo funkcii viac ako štyri ročné obdobia? Čo dodať, redakčný škriatok si občas rád vysedáva na našich pleciach.

Haló, mäsokombinát?

Hoci dávame všetko do toho, aby sme vám priniesli vždy aktuálne informácie, informačná technika sa občas „rozhodne“ inak. Tak to bolo aj v prípade, keď sme od jedného z našich čitateľov čakali email. Ako sa však ukázalo, čakali sme márne. Možno si ešte pamätáte mobilného operátora GSM, áno rovnaké písmená má aj náš redakčný email, len v inom poradí. Správu nám „poslal“ na [email protected] a nie na [email protected]. Nakoniec sme však spoločne s naším čitateľom prišli na problém a vyriešili sme ho. Redakciu Rimava.sk však niektorí pokladajú i za mäsokombinát. Dobre čítate, mäsokombinát. Presne s takouto otázkou v telefóne sa na nás obrátil jeden pán, ktorý na našej stránke síce našiel ponuku práce v mäsovýrobe, no myslel si, že je to priamo u nás. Ale nám to nevadí, po vysvetlení kam sa dotyční dovolajú, sa na takýchto situáciách zasmejeme. Veď redakcia za uplynulé roky bola už pizzériou – kedy mi už donesiete tú pizzu - ozvalo sa v telefóne, či infocentrom poskytujúce telefónne čísla na pevné linky alebo odchody a príchody autobusov.

Búrka alebo pád lietadla?

Našich písomných brebtov, rôznych hlášok alebo drobných ale vtipných nedorozumení počas roka je nespočetné množstvo. No tento rok sa na výslnie dostala a všetky perly našej redakčnej truhlice predbehla iba jedna jediná.

Predtým však ako vám o nej napíšeme, tak tu pred všetkými prisaháme, že žiadne vážne udalosti nezatajujeme, dokonca ani takú ako je pád osobného lietadla v Rimavskej Sobote. Hneď sa môžete upokojiť, nič také sa tento rok nestalo. Tu ste sa zahrali práve Vy, naši čitatelia.

Ako iste viete, na našej Facebookovej stránke rimava.sk zverejňujeme rôzne fotografie, ktoré nás zaujmú. Takou bola aj blížiaca sa letná búrka, pri ktorej nás zaujali jej mračná. Pamätáme sa na to, akoby to bolo včera. Prechádzajúc cez Hlavné námestie sme odfotili tmavé oblaky, fotku sme hneď uverejnili na našom Facebook-u s popisom: Nevieme to na isto, ale tam hore sa niečo chystá 🙂 Dáždniky možno prídu vhod. A tu sa to začína zauzlievať. Pod tento príspevok ste nám do komentárov poslali fotku (viď nižšie), ktorá na druhý deň spustila v našej redakčnej čiernej skrinke vlnu otázok typu – Čo predchádzalo takmer ku pádu lietadla nad Rimavskou Sobotou? Prečo ste to nezverejnili na rimave? Viete niečo o tom páde lietadla, fotka ako padá visí na Facebook-u.

Ubezpečujeme vás, že žiadne lietadlo v tom čase nad Hlavným námestím neletelo a rovnako ani nespadlo. Zahrali sa iba zručnosť pri ovládaní programu Photoshop a zmysel pre humor jedného z našich čiteľov.

To je z našej truhlice perličiek na tento rok všetko. Prajeme Vám šťastný Nový rok 2017 a veríme, že nám i naďalej zanecháte svoju priazeň. Do skorého čítania 🙂

Aby sme nezabudli, tu je tá fotka s pádom lietadla

Perla roka 2016

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross