No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Región Gemer mal zastúpenie aj na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2018 v Sliači

10. septembra 2018 |  | | | |

Viac ako stotisíc návštevníkov Medzinárodných leteckých dní, ktoré sa uskutočnili v prvý septembrový víkend na Sliači, mohlo popri prehliadke vystúpení pilotov a ich strojov navštíviť aj stánok Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer. Rimava.sk o tom informoval Ján Šmídt z Mestského úradu v Revúcej.

Návštevníci mali možnosť aj takto spoznať nielen krásy prírody, ale aj historické pamiatky regiónu. „Popri vychýrenom Betliari a jaskyniach Slovenského krasu sa návštevníci zaujímali aj o mestské pamiatky v Rožňave a v Revúcej, kostoly Gotickej cesty, vodnú nádrž Teplý vrch, možnosti turistiky na Muránskej planine, v Slovenskom krase a v Cerovej vrchovine,“ priblížil Šmídt.

Podľa jeho slov veľkým lákadlom pre malých návštevníkov bola hra na záchranu včielky z pavúčej siete, ktorej popri stovkách ratolestí neodolalo ani zopár oteckov a mamičiek. „Odmenou im bola možnosť virtuálnej návštevy niektorej zo zaujímavostí stredného Slovenska,“ doplnil. Ako ďalej spomenul, spomedzi nich mali najväčší úspech sysle z Muráňa v priestoroch letiska Sliač. Podľa Šmídta je to paradox. „Sysľovisko v Muráni vzniklo z prenesených sysľov z letiska Košice. Tam redukovali ich populáciu kvôli zníženiu rizika kolízie lietadiel s dravcami loviacimi sysle,“ ozrejmil. Región Gemer sa tak zviditeľnil aj na jednom z najväčších podujatí na Slovensku.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: OOCR Gemer, Milan Kysel, pozadie Maroš Detko


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross