No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Nová budova autobusovej stanice už stojí, aktuálne obnovujú nástupištia

autobusova stanica R. SobotaRekonštrukcia autobusovej stanice v Rimavskej Sobote prebieha podľa plánu, interiéry pre cestujúcich aj technické zázemie dopravy sú už zo 70  percent dokončené. Pre Rimava.sk to potvrdila Anna Juhásová, vedúca útvaru obchodu a marketingu Slovenskej autobusovej dopravy Lučenec. „Momentálne prebiehajú práce na obnove jednotlivých nástupíšť a na obchodno-nákupnom centre,“ informovala a dodala, že plnenie harmonogramu výstavby a rekonštrukcie autobusovej stanice je pravidelne monitorované a kontrolované. „Pokiaľ všetky činnosti a aktivity budú prebiehať bez problémov ako doteraz a pokiaľ sa nevyskytnú iné nepredvídateľné problémy a situácie, ktoré našim konaním nebudeme môcť ovplyvniť, predpokladaný termín dokončenia rekonštrukcie autobusovej stanice december 2013 bude dodržaný,“ uviedla Juhásová.

Rekonštrukciu autobusovej stanice v Rimavskej Sobote zahájila  Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s. v decembri minulého roka. Predpokladaný rozpočtový investičný náklad predstavuje 2,3 mil. eur.

Ako výkonný riaditeľ Vojtech Kupka uviedol,  po dokončení rekonštrukcie očakávajú zníženie prevádzkových nákladov.

Rimavskosobotskí poslanci v marci 2010 odsúhlasili odpredaj spoluvlastníckeho podielu autobusovej stanice a jej priľahlých pozemkov pre SAD Lučenec, ktorá spravovala zvyšnú časť stanice v Rimavskej Sobote. Zmluvu podpísal ešte bývalý primátor R. Soboty Štefan Cifruš. Podiel od mesta odkúpila SAD za viac ako 240 tis eur. Vedenie spoločnosti sa pritom zaviazalo, že najneskôr do troch rokov zvýši kultúrnosť, reprezentatívnosť a zlepší jej informačný systém investíciou v hodnote minimálne 332 tis. eur. Spoločnosť SAD uplynulých rokoch zrekonštruovala stanicu v Revúcej a v Lučenci.

V súvislosti s rekonštrukciou stanice redakcia Rimava.sk obdržala otvorený list, podpísaný aktivistami hnutia Za Dvojjazyčný Gemer a Novohrad, ktorí žiadajú dvojjazyčné nápisy na vynovenej autobusovej stanici, v slovenčine aj v maďarčine. Výzva je doplnená návrhmi, ako by mohli nápisy vyzerať. E-mail, ktorý prišiel do redakcie, však nebol podpísaný menom zainteresovaných osôb a do dnešného dňa sa k nemu neprihlásil nikto konkrétny.

[nggallery id=1044]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross