No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Autobusovú stanicu v R. Sobote začali rekonštruovať

12. decembra 2012 |  | |

V Rimavskej Sobote dnes začali s rekonštrukciou autobusovej stanice v hodnote 2,3 mil. eur. Slávnostný výkop krátko predpoludním zahájil výkonný riaditeľ Slovenskej autobusovej dopravy Lučenec Vojtech Kupka a primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko. Podľa informácií SAD bude rekonštrukcia prebiehať za plnej prevádzky všetkých spojov mestskej, prímestskej a diaľkovej dopravy.

Ako výkonný riaditeľ Vojtech Kupka uviedol,  po dokončení rekonštrukcie očakávajú zníženie prevádzkových nákladov. Pokiaľ by podľa Kupku ostal zachovaný rozsah dopravy, nepredpokladajú rapídne zvyšovanie cien nákladov na prepravu. Ukončenie rekonštrukcie plánujú v decembri 2013, súčasťou projektu je aj nákupné centrum.

„Hlavným cieľom a zámerom rekonštrukcie a revitalizácie autobusovej stanice je zlepšenie komplexnosti a kultúrnosti služieb poskytovaných cestujúcej verejnosti,“ povedala vedúca útvaru obchodu a marketingu SAD Lučenec Anna Juhásová. Služby informačnej kancelárie budú dočasne presunuté do náhradných priestorov.

Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Jozef Šimko, je rád, že sa firma rozhodla zrekonštruovať tento areál. Ako poznamenal, v návrhu rozpočtu mesta na budúci rok sa počíta len s miernym zvýšením dotácie pre spoločnosť SAD Lučenec. "Zo zákona sme povinní platiť finančné prostriedky pre túto firmu, pretože zabezpečujú služby pre obyvateľov mesta," uviedol Šimko a dodal, že niektorí poslanci majú pripomienky k výške príspevkov. "Pokiaľ by došlo k zníženiu niektorého spoja, tak bol by istý problém," dodal primátor.

Rimavskosobotskí poslanci v marci 2010 odsúhlasili odpredaj spoluvlastníckeho podielu autobusovej stanice a jej priľahlých pozemkov pre SAD Lučenec, ktorá spravovala zvyšnú časť stanice v Rimavskej Sobote. Podiel od mesta odkúpila za viac ako 240 tis eur. Vedenie spoločnosti sa pritom zaviazalo, že najneskôr do troch rokov zvýši kultúrnosť, reprezentatívnosť a zlepší jej informačný systém investíciou v hodnote minimálne 332 tis. eur. Spoločnosť SAD uplynulých rokoch zrekonštruovala stanicu v Revúcej a v Lučenci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross