No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto pripravuje návrh na zrušenie niektorých spojov MHD

28. júna 2012 |  | | |

Rimavskosobotská samospráva by mala znížiť transfer Slovenskej autobusovej doprave (SAD) Lučenec na mestskú hromadnú dopravu o viac ako 40 tis. eur. V tomto roku by tak SAD mala od mesta dostať príspevok v hodnote viac ako 173 tis. eur. Odsúhlasili to tunajší radní na uplynulom rokovaní o rozpočte s balíkom úsporných opatrení poslaneckého klubu SMER SD. Primátor Jozef Šimko uznesenie však zatiaľ nepodpísal. Ako Šimko na rokovaní prehlásil, po rozhovore s riaditeľom SAD budú musieť niektoré spoje zrušiť. Poslancov vyzval, že keď takýto rozpočet odsúhlasili, nech rozhodnú, ktoré spoje zrušia. Ján Végh, ktorý je šéfom väčšinového poslaneckého klubu SMER SD mu oponoval, s tým, že to nie je na poslancoch ale na mestskom úrade, ktorý poverili vypracovaním rozboru efektívnosti jednotlivých liniek.

Podľa vedúcej odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Evy Murárikovej návrhy pripravujú na oddelení dopravy, poslali ich však aj predsedom poslaneckých klubov. Ako priblížila, skúmali vyťaženosť jednotlivých liniek, času či trasy a pred tromi týždňami navrhli zrušiť tri spoje, no hneď im prišli aj sťažnosti od ľudí. MHD premáva na štyroch linkách okrem mesta aj do mestských častí Mojín, Dúžava či na Kurinec a Močiar.

Rimavská Sobota stále nemá odobrený rozpočet, hoci sa ním mestské zastupiteľstvo zaoberalo po tretíkrát. Na návrh finančnej komisie požiadavky sa najviac dotkli príspevku pre Technické služby mesta, dotácií na šport či mestské noviny. Naopak, počíta s asfaltovaním ciest aj na vybudovanie infraštruktúry na Sobôtke. Klub SMER navrhoval aj navýšenie výdavkov pre Mestskú bytovú správu na 85 tisíc eur, na vysporiadanie časti dlhu mesta voči odpredaným bytovým domom.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross